Zamknij
REKLAMA

Obchody 100-lecia. Zaproszenie na harcerskie uroczystości

13:44, 08.10.2021 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Już w najbliższą sobotę otwarta zostanie wystawa fotografii i pamiątek związanych z historią harcerstwa na naszym terenie. Będzie też nadanie nazwy alei dobrze znanej mieszkańcom Tucholi. Podajemy pełen program uroczystości.

Obchody 100-lecia harcerstwa na ziemi tucholskiej zainaugurowano już w czerwcu br. Zlot z okazji wyjątkowego jubileuszu trwał aż trzy dni, wzięły w nim udział reprezentacje wszystkich środowisk Hufca ZHP Tuchola: Bursztynowy Szczep z Tucholi (w którym są także harcerze z Kęsowa), Szczep Więcborskich Drużyn Harcerskich, Szczep Gostycyn, a także drużyny ze Śliwic i Lubiewa. Pojawili się też zaproszeni goście z Koronowa. Wydarzenie obszernie relacjonowaliśmy na łamach "Tygodnika Tucholskiego".

Teraz przyszedł z kolei czas na uroczystość zamykającą obchody 100-lecia. Organizatorzy zapraszają 9 października (sobota): zuchów, harcerzy, byłych i obecnych instruktorów, a także mieszkańców Tucholi i sympatyków harcerstwa. O godzinie 10.00 rozpocznie się uroczysta msza święta w kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi. Około godz. 11.00 nastąpi osłonięcie tablicy nadającej imię alei 100-lecia harcerstwa na ziemi tucholskiej – mowa o łączniku między ulicą Garbary (od parkingu) a ul. Dworcową. Z kolei pół godziny później odsłonięta zostanie tablica na budynku Domu Harcerza (przy ul. Karasiewicza). Tam też zaplanowano, na godzinę 11.45, otwarcie wystawy fotografii i harcerskich pamiątek związanych z naszym terenem. Owa wystawa pojawi się w nowej, wyremontowanej sali Domu Harcerza. Jeszcze przed 12.00 odbędzie się z kolei mini recital. Po występach artystycznych przewidziano wystąpienia gości i zwiedzanie wystawy.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%