Zamknij
REKLAMA

#Uwolnić Poczobuta

10:37, 25.09.2021 | (pp)
Skomentuj
REKLAMA

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych, do którego należy m.in. Tygodnik Tucholski, publikuje oświadczenie dotyczące sytuacji dziennikarza Andrzeja Poczobuta uwięzionego na terenie Białorusi. 

My wydawcy polskich gazet lokalnych zgromadzeni na zjeździe w Sobieszewie wzywamy Państwo Polskie do zdecydowanych działań zmierzających do uwolnienia Andrzeja Poczobuta. Ten polski dziennikarz od pół roku jest pozbawiony wolności i przebywa w białoruskim areszcie śledczym w Żodzinie. Czujemy się bezsilni i bezradni, ale mamy świadomość, że władze polskie mają narzędzia do tego by zmusić reżim Łukaszenki do uwolnienia naszego kolegi. Oświadczamy, że nigdy nie pogodzimy się z sytuacją represjonowania dziennikarzy. W sobotę, 25 września przyłączamy się do akcji Fundacji Grand Press i we wszystkich naszych portalach internetowych przypomnimy o tragicznej sytuacji w jakiej znajduje się nasz kolega dziennikarz Andrzej Poczobut, a także wielu białoruskich dziennikarzy.

Sobieszewo, 23 września 2021

Dziś o dziennikarzu Andrzeju Poczobucie piszą i publikują materiały media w całej Polsce. Dzieje się tak z inicjatywy Fundacji Grand Press. Oświadczenie Stowarzyszenia Gazet Lokalnych to jeden z elementów licznych żądań o uwolnienie dziennikarza, jak również przedstawicieli tego zawodu na Białorusi, zarówno polskich jak i białoruskich. To jednocześnie moment integracji środowiska dziennikarskiego w całym kraju. Andrzej Poczobut do niepokorny dziennikarz, który od lat narażał się się białoruskiej władzy artykułami nieprzychylnymi tamtejszemu reżimowi.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

borowiackaborowiacka

2 3

Uwolnić orkę! Noszeniem kagańców w Polsce byście sie zajęli a nie klaunem białoruskim@! 10:42, 27.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%