Zamknij
REKLAMA

Do Gostycyna przyjedzie znana ilustratorka i pisarka

16:07, 21.09.2021 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie w najbliższym czasie - 23 września (czwartek) gościć będzie światowej sławy ilustratorkę i twórczynię autorskich picture booków – Iwonę Chmielewską. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00.

- Pani Iwona ukończyła grafikę na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jej prace były prezentowane na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, a jej książki publikowane były w Korei Południowej, Japonii, Hiszpanii, Francji czy Niemczech - opowiada szefowa biblioteki Klaudia Kwasigroch-Hoppe. - Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się z nią spotkać i usłyszeć, jak opowiada o sobie oraz tym, czym się zajmuje.

Dodajmy jeszcze, że Iwona Chmielewska jest autorką książek dla dzieci i dla dorosłych oraz laureatką wielu prestiżowych nagród, m.in. Złotego Jabłka na Biennale Ilustracji w Bratysławie (za książkę "Thinking ABC"), Bologna Ragazzi Award w kategorii Non-Fiction (za książkę "Maum. Dom duszy" z tekstem Kim Hee-Kyung), Nagroda IBBY Książka Roku 2011 w kategorii Nagroda Graficzna i Wyróżnienie Literackie (za książkę "Pamiętnik Blumki") czy Bologna Ragazzi Award w kategorii Fiction (za książkę "Oczy").

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%