Zamknij
REKLAMA

Tygodnik Tucholski na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

12:50, 08.09.2021 | Ryszard Pajura
Skomentuj
REKLAMA

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych, do którego należy Tygodnik Tucholski, aktywnie uczestniczy w Forum Ekonomicznym, które odbywa się w Karpaczu. Chodzi o największe forum gospodarcze w Polsce.

Od prezentacji raportu Szkoły Głównej Handlowej, dotyczącego sytuacji makroekonomicznej rozpoczęło się w Karpaczu Forum Ekonomiczne. 

To największe forum gospodarcze w Polsce, organizowane przez Instytut Studiów Wschodnich. Do Karpacza przyjechało ponad 3,5 tys. przedsiębiorców, menadżerów, polityków, w tym przedstawicieli polskiego rządu, organizacji wspierających przedsiębiorczość, a także organizacji pozarządowych.

- Forum w Karpaczu to przestrzeń, gdzie można porozmawiać o tematach trudnych - powiedział prof. Piotr Wachowiak, rektor Szkoły Głównej Handlowej, prezentując raport przygotowany przez ekseprtów swojej uczelni. 

Jak dodał, jednym z tych tematów jest rozmowa o gospodarce w czasach pocovidowych.

- To solidna baza do otwartej, merytorycznej dyskusji - powiedziała odnosząc się do samego raportu prof. Teresa Czerwińska. 

Raport zawiera wskaźniki makroekonomiczne, ale też, jak wspomniała prof. Czerwińska, odnosi się do sytuacji społecznej po pandemii, co jest istotne przy podejmowaniu działań przez przedsiębiorców.

Podczas Forum w Karpaczu prezentowane są także polskie media lokalne, dzięki współpracy Instytutu Studiów Wschodnich kierowanego przez Zygmunta Berdychowskiego ze Stowarzyszeniem Gazet Lokalnych. Podczas ponad 400 paneli dyskusyjnych odbędą się te dotyczące przyszłości mediów lokalnych, przyszłości mediów papierowych czy ich cyfrowego rozwoju.

(Ryszard Pajura)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%