Zamknij

Piknik średniowieczny w Tucholi już w sobotę

09:19, 11.06.2021 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

Tucholski Ośrodek Kultury zaprasza na piknik średniowieczny, podczas którego będzie można przenieść się w czasy średniowiecza, epokę mężnych rycerzy i nadobnych niewiast. Impreza odbędzie się w sobotę, 12 czerwca w parku Zamkowym.

Tę niecodzienną podróż w czasie i przestrzeni umożliwią m.in. zaproszone do wspólnej zabawy grupy rekonstrukcji historycznej. Zacni rycerze nauczą wszystkich chętnych władania mieczem, łukiem oraz ubiorą w średniowieczną zbroję. W cieniu parku odbędą się walki rycerskie oraz różnego rodzaju gry i zabawy, które były rozrywką podczas pokoju.

Piknik średniowieczny pod egidą Tucholskiego Ośrodka Kultury rozpocznie się o godz. 14:00 barwnym przemarszem uczestników z parku Zamkowego na tucholski rynek. Po prezentacji grupy wrócą do swoich obozowisk w parku Zamkowym. O godz. 15:00 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy. 

W programie m.in. warsztaty rzemieślnicze: lalki motanki, lepienie z gliny, robienie świec z węzy pszczelej, tkanie na bardku, tkanie na igle, pieczenie podpłomyków; obozowisko grup odtwórstwa historycznego; konkursy i zabawy plebejskie: łucznictwo, rzut oszczepem, walki na bezpieczne miecze dla dzieci, gra w Kubba.

Oprócz tego organizatorzy przewidują pokaz formacji bojowych, walki wojów, bieg woja i niewiasty, tańce z wiankami w wykonaniu zespołu tanecznego z Bysławia, wybijanie monet przez Mincerza Fordońskiego, kram z łukami i obróbką skóry, kram ze strawą, turniej łuczniczy dla rekonstruktorów oraz grill.

(L.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%