Zamknij

Kęsowo: Święto Flagi w terenie

13:03, 29.04.2021 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Nie wiadomo, gdzie jest meta, ale w jej odnalezieniu pomoże hasło. Litery będzie trzeba zbierać podczas spaceru. Którędy poprowadzono trasę? Mieszkańcy wejdą do Lasu Krajeńskiego.

W najbliższą niedzielę 2 maja obchodzić będziemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku. Z tej okazji Wiejski Dom Kultury w Kęsowie organizuje wydarzenie, jakim będzie gra terenowa. Rzecz jasna w aktualnej sytuacji wszystko odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Zapisy prowadzone są pod numerami telefonów: (52) 334-40-92 lub 535-363-677, a liczba miejsc została ograniczona do 25 uczestników. Na czym będzie polegała gra? Na 2 maja o godzinie 14:00 przed budynkiem WDK zaplanowano zbiórkę. Jak informuje Izabela Modrzejewska, to właśnie stamtąd co 15 minut wyruszą kolejne, 5-osobowe grupy. Zadania dotyczyć będą poszukiwania i odkrywania kolejnych liter do hasła. Hasło to pomoże rozwiązać zagadkę, gdzie znajduje się finałowa flaga.

Każda grupa otrzyma taką samą mapę. Trasę wyznaczyłyśmy na mniej więcej 2 godziny spaceru, oczywiście nie będziemy teraz zdradzać, w którym miejscu jest meta. Pewne jest, że po dotarciu do wyznaczonego punktu na uczestników będzie czekało ognisko

– tłumaczy nasza rozmówczyni z WDK. Dodaje jedynie, że cała gra terenowa związana jest z Lasem Krajeńskim. "Tygodnik Tucholski" kilkukrotnie opisywał mroczną historię tego miejsca. To najlepszy moment, aby wrócić do naszych artykułów i przypomnieć sobie, dlaczego właśnie w tym lesie mieszkańcy postawili pomnik.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%