Zamknij

Z Adamkowa do Toboły droga już asfaltowa

12:05, 22.04.2021 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Niespełna kilometrowy odcinek drogi połączył gminy Kęsowo i Sępólno Krajeńskie. Prace jeszcze się nie zakończyły, a w kolejce czeka następna inwestycja – po drugiej stronie drogi wojewódzkiej nr 241.

W sierpniu 2020 roku informowaliśmy, że wójt gminy Kęsowo Radosław Januszewski podpisał umowę z wykonawcą robót na drodze w Adamkowie. Mowa o blisko kilometrowym fragmencie prowadzącym do mostu na Kamionce – granicy między gminami Kęsowo a Sępólno Krajeńskie. Dotychczas była to droga gruntowa, ale od niedawna na całym odcinku pojawiła się nawierzchnia asfaltowa. Jak informuje wójt, ostateczny termin zakończenia inwestycji to 30 czerwca 2021 roku. W Adamkowie oprócz podbudowy i nowej nawierzchni wykonane mają zostać także pobocza. Prace prowadzone są przez firmę Marbruk Marcina Kwiatkowskiego z Charzyków.

W początkowym wniosku o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych planowano, że cała inwestycja ma pochłonąć ponad 400 tys. zł. Po rozstrzygnięciu przetargu kwota ta uległa jednak zmianie. Ostatecznie całkowita wartość zadania wyniosła 304.759,74 zł. Dofinansowanie z FDS na poziomie 70% tej kwoty to 213.331,81 zł. Wkład własny gminy (91.428,74 zł)  w całości pokryty został z kolei z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Radosław Januszewski podkreśla w krótkiej odpowiedzi dla "Tygodnika" dotyczącej inwestycji, że droga zapłacona będzie w 100%  ze środków rządowych.

Dziękujemy prezesowi rady ministrów Mateuszowi Morawieckiemu oraz wojewodzie kujawsko-pomorskiemu Mikołajowi Bogdanowiczowi za przyznane dofinansowania na ten cel

– zaznacza wójt.

Przypomnijmy, że w okolicy zaplanowane są prace na jeszcze jednej z dróg gminnych. Na ulicy Pamiętowskiej roboty również będą odbywały się na mniej więcej kilometrowym odcinku. Przebudowana zostanie część ulicy od strony drogi wojewódzkiej nr 241 w kierunku Kęsowa. Pamiętowska jest już drogą asfaltową, ma się tam jednak pojawić kolejna nowa warstwa nawierzchni. W projekcie wpisane jest ponadto stworzenie zatoczki autobusowej i chodnika. Podobnie jak w Adamkowie, przebudowę ma wykonać Marbruk. Koszt inwestycji to ok. 276 tys. zł.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

kokolokokokoloko

0 0

Rów kopta bo wam drogę rozmyje za2 lata 20:00, 22.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%