Zamknij
REKLAMA

Szansa dla młodych poetów. Nagroda główna to 1000 zł

13:08, 30.03.2021 | (pp), fot. Biblioteka Gminna w Cekcynie
Skomentuj Podsumowanie cekcyńskiego konkursu w 2018 roku. Fot. Biblioteka gminna w Cekcynie
REKLAMA

Nagrody pieniężne, w tym 1000 zł dla zwycięzcy. Publikacja utworów w znanym literackim piśmie "Akant". Możliwość wystąpienia podczas wieczornego finału konkursu nad cekcyńskim jeziorem. To korzyści, które młodym poetom może dać właśnie ogłoszony XV Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O cisową gałązkę” im. Leona Wyczółkowskiego.
 

Konkurs organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Cekcynie ma bogatą tradycję i w środowisku poetyckim wyrobioną markę. Co roku chęć udziału w nim zgłaszają poeci praktycznie z całego kraju, dlatego nie powinien dziwić fakt, że wśród laureatów często pojawiają osoby z miejscowości odległych od Cekcyna po kilkaset kilometrów. Czy podobnie będzie w tym roku? Przekonamy się za kilka miesięcy - latem, 3 lipca podczas wieczornego finału konkursu, który w odbędzie się w amfiteatrze nad Jeziorem Wielkim Cekcyńskim. Aktualnie natomiast organizator ogłasza nabór zgłoszeń - wierszy do konkursu.

Inspiracja Borami mile widziana, choć nieobowiązkowa

Przedstawiamy podstawowe zasady wynikające z regulaminu (w całości dostępny jest na stronie internetowej cekcyn.pl). Uczestnikami konkursu mogą być osoby w wieku 15-30 lat. Warunkiem udziału jest nadesłanie w wydruku komputerowym zestawu zawierającego od 1 do 3 wierszy (nie więcej), które nie były nigdy publikowane, zamieszczane w internecie lub nagradzane.  Każdy wiersz powinien być opatrzony godłem (pseudonimem) i nadesłany w 4 egzemplarzach. Należy dołączyć zaklejoną kopertę (na niej napisać godło i wiek) z kartką zawierającą: imię i nazwisko autora, adres, e-mail, rok urodzenia i numer telefonu. Na nadesłanie zgłoszenia jest czas do 15 maja na adres organizatora (GBP w Cekcynie, ul. Szkolna 2, 89-511 Cekcyn). Tematyka wierszy jest dowolna, jednak organizator przyznaje, że mile widziana będzie inspiracja pięknem Borów Tucholskich.

Atrakcyjna nagroda, możliwość publikacji

Udział w konkursie to szansa na zdobycie nagród finansowych i rzeczowych. Na zdobywcę nagrody głównej czekać będzie 1000 zł. Atrakcyjnych korzyści jest więcej. Nagrodzone wiersze zostaną opublikowane w znanym, literackim czasopiśmie "Akant". Wszelkich dodatkowych informacji dotyczących "cisowej gałązki" udziela cekcyńska biblioteka.

((pp), fot. Biblioteka Gminna w Cekcynie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%