Zamknij
REKLAMA

Licytuj w internecie: Mieszkańcy powiatu już grają z WOŚP-em!

13:53, 14.01.2021 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Licytacje organizowane przez poszczególne domy kultury już trwają albo rozpoczną się lada dzień. Jest w czym wybierać, w kwestę już teraz zaangażowała się masa osób. Dzięki sponsorom wylicytować można m.in.: przepłynięcie motorówką, skok na bungee, wykonanie tatuażu, rower, sesje zdjęciowe i wiele, wiele innych! Pamiętajcie, że stacjonarna puszka WOŚP znajduje się też w redakcji "Tygodnika".

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 31 stycznia. W związku z nadal obowiązującymi, ścisłymi obostrzeniami "covidowymi", raczej nie ma co liczyć w tym roku na tradycyjne imprezy organizowane przez lokalne sztaby i domy kultury. Już teraz jednak doskonale widać, że żadna pandemia nie zatrzyma gorącego, WOŚP-owego grania! Zbiórka na prawie 3 tygodnie przed finałem rozkręciła się dobre, a prym w tym roku zdecydowanie wiodą internetowe licytacje. Mnóstwo ciekawych aukcji odbywa się dzięki wolontariuszom i sponsorom z naszego terenu! Oczywiście nie zabraknie też ulicznej kwesty w sam dzień finału – tylko tucholski sztab (obejmujący gminy: Tuchola, Lubiewo, Kęsowo), zarejestrował 70 wolontariuszy. W pozostałych gminach także będzie można spotkać osoby z charakterystycznymi puszkami.

Gostycyn: Skok na bungee, piłka z autografami, oryginalne skarpety i wiele innych

W zbiórkę pieniędzy na rzecz Orkiestry, jak co roku, bardzo mocno zaangażował się sztab w Gostycynie, który jest już po pierwszych licytacjach WOŚP-owych gadżetów. O tym wszystkim, co się tam dzieje i co przygotowali wolontariusze wraz z mieszkańcami, można dowiedzieć się poprzez fanpage Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie na Facebooku. Tradycyjnie to właśnie w GOK-u mieści się siedziba sztabu. Odbyły się już częściowe licytacje: koszulek, kalendarzy, worków i poduszek z logo WOŚP. Są torty Ani Szyłko i sery Anny Guss. Wylicytować można też kosz wspaniałych wędlin z Wytwórni Natalii Wilkońskiej i wejściówki na wybrane jedzenie do lokalnych gastronomii. Oprócz czegoś dla ciała, jest też coś dla zdrowia – jak masaż u pani Alicji. Pojawiły się vouchery na różnego rodzaju zabiegi, stylizacje, strzyżenia, makijaże. Prześcigają się ofertami: Stylowe Wzgórze, salon fryzjerski Sławka Żygowskiego, Asia i Grasia czy Laboratorium Piękna. Dodać do tego możemy vouchery na tatuaż w Spider Land Tatto lub sesję fotograficzną z Sylwią Kabacińską. Na licytacji znalazły się również: wspaniałe bukiety w wykonaniu Darii Buczkowskiej, książki, rękodzieło i wyroby Anny Barczyk-Mews oraz Marii, Kasi i Tomasza Gryndów czy ciepłe czapki Madzi Jutrowskiej. Usługę w warsztacie naprawczym wystawił też Czesław Rink.

Bynajmniej to nie koniec. Jak mówią wolontariusze gostycyńskiego WOŚP-u: sporo jeszcze przed nami. Wystarczy na bieżąco śledzić fanpage GOK-u w Gostycynie. Każdego dnia do listy licytowanych przedmiotów dochodzą kolejne perełki. Wystawiona jest m.in. piłka z podpisami srebrnych i brązowych medalistów mistrzostw świata w piłce ręcznej oraz ufundowany przez Ewelinę Olejniczak-Muzioł i Krzysztofa Muzioła skok na bungee. Pojawiły się również robione na drutach unikatowe skarpetki z logo WOŚP. Takie rzeczy tylko w Gostycynie! Aukcje zamknięte we wtorek (12 grudnia) przyniosły już prawie 3 tys. zł.

Lubiewo: rower, Kęsowo: motorówka

Świetnie nakręca się też zbiórka w Lubiewie. Do wtorku na fanpage'u B-CKiP Gminy Lubiewo na Facebooku miały miejsce 4 aukcje, a już udało się zebrać ponad 2 tys. zł. Ale tak naprawdę to dopiero początek. Jak relacjonuje Izabela Kotlęga, do Finału będą odbywały się minimum 4 licytacje na tydzień, w każdej udostępnionych zostanie co najmniej 4-5 produktów. Już wiadomo, że do zgarnięcia będzie m.in. rower ufundowany przez firmę ZPUH JK Miłosz Kiedrowski, oprawa muzyczna  imprezy okolicznościowej czy dzień na fotelu wójta. Do tego dochodzą też przeróżne vouchery, np. na fryzjerskie metamorfozy czy wizyty u mechanika samochodowego. Czekają poza tym paczki niespodzianki od sponsorów, WOŚP-owe gadżety i kilkanaście innych przedmiotów.

W Kęsowie licytacje wystartują z kolei 23 stycznia na fanpage'u Wiejskiego Domu Kultury. Dostępne będą m.in. fanty od lokalnych twórców i rękodzielników. OSP Kęsowo ufundowało natomiast przepłynięcie motorówką, a pracowniczki WDK animacje urodzinowe dla dzieci. Poza tym w domu kultury powstają mydełka w kształcie serduszek. Będzie można zakupić je w szkołach, kiedy dzieci z klas I-III wrócą do stacjonarnej nauki.

Śliwice z licytacjami na allegro, Cekcyn: kwesta m.in. w świetlicach

Na terenie gminy Śliwice już pojawiły się puszki stacjonarne, które znajdują się u poszczególnych przedsiębiorców, ale też w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach. GOK kończy przygotowania do licytacji, które będą odbywały się za pośrednictwem allegro. Zbierane są ostatnie fanty, aukcje ruszą w najbliższych dniach.

Wiadomo już, że na terenie gminy Cekcyn w dzień finału na ulicach pojawi się 30 wolontariuszy. Dzięki temu, że wolontariuszkami w tym roku są również instruktorki ze świetlic wiejskich, to 31 stycznia właśnie w świetlicach pojawią się skarbonki. Oprócz tego na fanpage'u Gminnego Ośrodka Kultury w Cekcynie kończą się licytacje WOŚP-owych gadżetów.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz