Zamknij
REKLAMA

Mickiewicza i Wiejska czekają na remont

09:21, 27.11.2020 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

Dokumentacja przebudowy dróg gminnych stanowiących ulicę Mickiewicza i Wiejską w Tucholi została już przygotowana. W ubiegłym roku gmina ogłosiła przetarg i wybrała wykonawcę, który zajął się projektem i opracowaniem kosztorysu dla wspomnianej inwestycji. 

- Mamy też pozwolenie na budowę - dodaje kierownik wydziału rozwoju gospodarczego Agnieszka Kram-Pestka. - To spora inwestycja, dlatego też w przyszłym roku będziemy zgłaszać projekt zadania do dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na 2022 rok - dodaje.

O tym, że inwestycja wymagać będzie sporego nakładu finansowego, a także ogromnego zaangażowania, wspomina burmistrz Tadeusz Kowalski. 

- W momencie wejścia na ulicę Mickiewicza i Wiejską musimy liczyć się z kompleksową przebudową tych ciągów - zaznacza. - To nie będzie tylko zwykła wymiana nawierzchni. Konieczne jest odpowiednie włączenie się do istniejących skrzyżowań. Planujemy też budowę ciągów pieszo-rowerowych i oczywiście budowę odwodnienia dla tego terenu.

Co dokładnie znalazło się w projekcie przebudowy dróg? 

Mickiewicza będzie wykonana z betonu asfaltowego o szerokości 5,5 do 6 metrów wraz z jednostronnym ciągiem pieszo-rowerowym na całej długości (wraz z całym nowym odcinkiem od ulicy Wiejskiej do Sępoleńskiej). Wykonane zostanie włączenie ulicy Mickiewicza do drogi wojewódzkiej 237 - do ul. Bydgoskiej oraz do drogi wojewódzkiej 241 - do ul. Sępoleńskiej. Dalej przewiduje się wykonanie na całej długości z betonu asfaltowego ulicy Wiejskiej i włączenie jej do drogi wojewódzkiej 241 (ul. Sępoleńska). Łączna długość przebudowywanych dróg wyniesie 2,413 km (1,518 km Mickiewicza i 0,895 km - Wiejska). Oprócz tego - jak wspomniał burmistrz - planowana jest budowa odwodnienia dla całego wspomnianego terenu. Do tego dochodzą oczywiste sprawy, czyli budowa dojść do nieruchomości wraz ze zjazdami z nieruchomości, a także montaż elementów małej infrastruktury. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz