Zamknij
REKLAMA

Dla zapominalskich kary do 5 tysięcy złotych

18:02, 17.11.2020 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

Tegoroczny Powszechny Spis Rolny prowadzony jest już od pierwszego września, a potrwa jedynie do końca listopada. Wszyscy, którzy jeszcze się nie spisali, powinni się więc pospieszyć. Zostało naprawdę niewiele czasu.

Warto wspomnieć również o tym, że wszyscy, którzy nie wezmą udziału w spisie rolnym, powinni pamiętać, że mogą na nich zostać nałożone kary. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, kary mogą zaczynać się od kilkudziesięciu złotych, a kończyć na 5 tysiącach.

"Brak udziału w spisie rolnym może skutkować nałożeniem kary grzywny określonej w ustawie o statystyce publicznej - zaznaczył GUS. - Ta może wynieść od kilkudziesięciu złotych do nawet 5 tys. zł" - czytamy w przesłanej informacji. 

Ci, którzy w Internecie czują się mniej pewnie, mogą dokonać samospisu przez telefon. W tym celu została uruchomiona infolinia spisowa – 22 279 99 99. Pod ten numer można też dzwonić w razie wszelkich wątpliwości i pytań dotyczących spisu rolnego. Rolnicy uzyskają tam pomoc w wypełnieniu formularza spisowego, będą mogli w razie potrzeby zweryfikować tożsamość rachmistrza. Spis internetowy jest bezpieczny, nie wymaga kontaktu z osobami z zewnątrz.

Natomiast rolnicy, którzy nie mają dostępu do Internetu, mogą udać się do punktu spisowego w urzędzie gminy i skorzystać ze specjalnie przygotowanego stanowiska do samospisu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz