Zamknij
REKLAMA

Są zmęczeni, ale dumni. Nagrody dla ZAZ-u

11:30, 09.10.2020 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

Uroczysta gala i rozdanie regionalnych wyróżnień laureatom XV edycji Konkursu Lodołamacze odbyła się w miniony wtorek (29 września) w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Uczestniczyli w niej przedstawiciele województw kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Warto przypomnieć, że celem konkursu jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem pracowników z dysfunkcjami zdrowotnymi oraz promowanie tych firm, które wyróżniają się otwartością na ich problemy.

Wzorem lat ubiegłych nagrody zostały przyznane w kilku różnych kategoriach: zakład pracy chronionej, otwarty rynek, instytucja, rehabilitacja społeczno-zawodowa, przyjazna przestrzeń, zdrowa firma oraz dziennikarz bez barier. Dodatkowo kapituła konkursowa w tym roku przyznała tytuł honorowy Super Lodołamacz 2020 oraz Lodołamacz Specjalny 2020.

Zaszczytne pierwsze miejsce i statuetkę Lodołamacz 2020 w kategorii rehabilitacja społeczno-zawodowa otrzymał nasz tucholski Zakład Aktywności Zawodowej. W spotkaniu podsumowującym i w gali rozdania wyróżnień uczestniczyła kierownik ZAZ-u Lucyna Karnowska.

- Do konkursu zgłosiła nas Państwowa Inspekcja Pracy w Bydgoszczy, z którą nasz zakład współpracuje od kilku już lat - opowiada Lucyna Karnowska. - Dostrzegają nasze działania i naszą pracę. To cieszy, buduje i mobilizuje.

Kierownik ZAZ-u dodaje, że ostatni okres był dla niego nad wyraz ciężki. Chodzi oczywiście o pandemię i o to, że przez kilka miesięcy ich zakład pozostawał zamknięty.

- Było nam trudno. Straciliśmy źródło dochodu - opowiada. - Z działalnością ruszyliśmy dopiero w lipcu. Można w zasadzie powiedzieć, że załoga postawiła zakład na nogi. To dzięki tak wspaniałej kadrze mamy to, co mamy. Jestem z nich wszystkich dumna za to, że nie szczędzą sił i nie tracą chęci do pracy. A podkreślam - w naszym zakładzie praca nie jest łatwa. Wymaga ogromnej cierpliwości. Mój zespół jest jednak jak lodołamacze - pokazuje, jak trzeba przełamywać bariery i stereotypy.

Pierwsze miejsce i złota statuetka Lodołamacze 2020 to jednak nie wszystko. Zakład Aktywności Zawodowej w Tucholi w czwartek, 8 października uczestniczył w podsumowaniu konkursu centralnego Lodołamacze 2020. Uroczystość odbyła się w Zamku Królewskim w Warszawie. Zjechali się tam wszyscy laureaci pierwszych miejsc przyznanych w różnych kategoriach konkursu z różnych części kraju. Zakład Aktywności Zawodowej w Tucholi odebrał brązową statuetkę (III w kraju) Lodołamacze 2020 w kategorii rehabilitacja społeczno-zawodowa.

- Jesteśmy zmęczeni, ale dumni - podsumowuje Lucyna Karnowska.

Gratulujemy!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

FrankFrank

3 2

Zmęczeni czym? Ciężką pracą czy siedzeniem w domu. 15:55, 09.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

robolrobol

0 0

Wiadomo że czekasz na pińset+ 17:14, 13.10.2020


Widzę Cię - szefWidzę Cię - szef

0 0

Dobrze, że Ty chociaż siedzisz w domu i możesz komentować - bo chyba nie robisz tego w pracy? Co powiedziałby szef? 22:58, 09.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz