Zamknij

W końcu coś zaczyna się dziać między Świecką a Witosa

10:05, 10.09.2020 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

Ostatni raz o budowie kompleksu "Tuchola Park" pisaliśmy w styczniu tego roku. Po wielu interwencjach pochodzących od naszych czytelników na temat terminu rozpoczęcia procesu inwestycyjnego skierowaliśmy zapytanie do prezesa zarządu Gzella Investments. Marlena Sprada odpowiedziała nam wówczas, że rozpoczęcie budowy, w tym: dróg wewnętrznych, obiektów handlowo-usługowych oraz miejsc parkingowych zaplanowane jest na tegoroczne lato: czerwiec-sierpień 2020. 

Czerwiec minął, lipiec i sierpień także. W tym czasie oprócz objazdowego cyrku, który się tam rozłożył na kilka dni na całej 5,5- hektarowej działce, nic się nie działo. Mieszkańcy zaczęli poważnie powątpiewać w prawdziwość głośnych zapowiedzi o budowie kompleksu sklepów oraz bloków mieszkalnych. Ponowiliśmy więc pytanie o termin realizacji zadania, czy chociażby podanie realnego terminu rozpoczęcia prac.  

Odpowiedź przyszła kilka dni temu (w środę, 3 września). 

- Jak już informowałam w styczniu bieżącego roku, proces inwestycyjny przebiega planowo. Dotychczas wykonane zostały liczne specjalistyczne pomiary i badania gruntu, prowadzone są prace projektowe, pozyskiwane są warunki, uzgodnienia oraz niezbędne pozwolenia oraz odbywają są negocjacje dotyczące komercjalizacji obiektu - informowała prezes zarządu Gzella Investments Marlena Sprada. - Efektów tych licznych prac przygotowawczych nie widać jeszcze w terenie, ale i to wkrótce się zmieni. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu mieszkańcy Tucholi będą mieli okazję przekonać się o tym naocznie.

O czym jeszcze wspomniała? Kiedy planowane jest zakończenie pierwszego etapu budowy kompleksu "Tuchola Park"? O tym przeczytacie w dzisiejszym, papierowym wydaniu Tygodnika.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz