Zamknij
REKLAMA

Gmina Kęsowo: Przybyło 11 strażaków ochotników

14:55, 30.07.2020 | K.T
Skomentuj Fot. UG Kęsowo
REKLAMA

Ratownicy przeszli już wszystkie wymagane szkolenia i mogą ruszyć do akcji. Uroczyste ślubowanie miało miejsce w Drożdzienicy. Tego samego dnia podsumowano też dofinansowania dla OSP – do jednostek trafiło ponad 51 tys. zł.

Drożdzienica, Kęsowo, Piastoszyn i Żalno – w tych 4 miejscowościach na terenie gminy Kęsowo funkcjonują jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. W każdej z nich bez wątpienia są powody do świętowania. W piątek 24 lipca w Drożdzienicy odbyło się bowiem uroczyste ślubowanie aż 11 nowych strażaków ochotników.

Druhowie zaliczyli już wszystkie wymagane szkolenia. Od teraz mogą brać udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych

– mówi wicewójt gminy Kęsowo Jagoda Has.

Paweł Urban, prezes zarządu oddziału powiatowego Związku OSP RP w Tucholi, w rozmowie z "Tygodnikiem" podkreśla, że należy cieszyć się z każdego nowego, przeszkolonego ratownika na terenie gminy i powiatu. Czy 11 nowych członków OSP to dużo?

W przeliczeniu na jednostki w gminie Kęsowo wychodzi średnia mniej więcej 3 nowych ochotników na jedną miejscowość. Marzeniem jest, żeby taka średnia była w całym powiecie, żeby co roku dochodziło tylu druhów. Niestety tak dobrze nie jest, te liczby mocną falują

– komentuje Urban.

Więcej na ten temat przeczytasz w najnowszym "Tygodniku". Kto ślubował w Drożdzienicy? Jakie kwoty trafiły do poszczególnych jednostek? Szczegóły w artykule.

Fot. UG Kęsowo

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz