Zamknij

Jak rodzina aktywnie spędza czas? Konkurs.

15:51, 26.05.2020 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

Konkurs dla przedszkolaków pt. "Aktywna rodzina – zdrowa rodzina" organizuje Tucholski Ośrodek Kultury. Koordynatorem działań jest Sztukarnia, a dokładnie prowadząca ją Katarzyna Piotrowska.

- Mam dla was zagadkę – tak zaczyna pani Kasia. - Razem mieszkamy: ja, mama i tata. Mam młodszą siostrę, starszego brata... Każdy pamięta o urodzinach, bo taka właśnie jest ma...? Tak! Rodzina! Przyjrzyjcie się więc swoim rodzicom, siostrom i braciom, jeśli macie rodzeństwo i spróbujcie opisać ich wygląd. Jakie mają włosy, jakie oczy, czy są wysocy czy niscy. Namalujcie swoją rodzinę, ale proszę, dość wylegiwania się na kanapie! Narysujcie, jak aktywnie spędzacie wolny czas. Pokażcie, co wtedy wspólnie robicie. Zilustrujcie to. Jestem ciekawa waszych pomysłów. Czekam na gotowe prace – mówi Katarzyna Piotrowska.

Zaobserwuj, namaluj i wyślij!

Ogłoszony konkurs ma być nie tylko promocją aktywności ruchowej całej rodziny. Ma przyczynić się również do wzmocnienia więzi rodzinnych i integracji międzypokoleniowej poprzez wspólne działanie. Ma również pomóc w rozwijaniu zainteresowań plastycznych i pobudzić najmłodszych do twórczego działania.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym (od 3 do 6 lat) z terenu gminy Tuchola. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej w dowolnym formacie promującej zdrowy styl życia całej rodziny i przesłanie jej zdjęcia pocztą elektroniczną do 7 czerwca. Adres e-mail: k.piotrowska75@op.pl z dopiskiem: konkurs plastyczny. W mailu należy również dołączyć informację zawierającą: imię i nazwisko, wiek autora pracy oraz adres zamieszkania (tylko w celu ewentualnego wysyłania nagród).

- Fotografujemy tylko prace, bez twarzy autora – dodaje Katarzyna Piotrowska. - Szczególną radością będą dla nas prace wykonane samodzielnie przez dzieci.

Oceny nadesłanych prac dokona jury powołane przez organizatora konkursu. Pod uwagę brane będą: zgodność z tematem konkursu, pomysłowość oraz dobór materiałów i estetyka wykonania. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie Tucholskiego Ośrodka Kultury i na łamach "Tygodnika Tucholskiego". Ze szczegółami regulaminu można się zapoznać na stronie TOK.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz