Zamknij

Co z zaplanowaną budową ZOL-u w Tucholi?

14:24, 16.01.2020 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Lucyna Zdanowska

W 2018 roku zapowiedziano, że w Tucholi powstanie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Dotąd na działce przekazanej przez gminę nic się nie dzieje. Czy ZOL powstanie?

W Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych pomoc znajdują pacjenci, którzy potrzebują całodobowej i długoterminowej opieki medycznej, ale jednocześnie nie wymagają hospitalizacji. Najczęściej trafiają tam osoby starsze. Skierowanie to takiej placówki wystawia lekarz pierwszego kontaktu lub prowadzący ze szpitala. Podstawą do zakwalifikowania się do ZOL-u jest skala Barthel - międzynarodowy system oceny sprawności pacjentów.

Komplikacje

Gmina Tuchola aportem przekazała działkę, na której miałby powstać ZOL. Teren mieści się w sąsiedztwie ulic Wiejskiej i Mickiewicza. W 2018 r. przyznano dofinansowanie na budowę w wysokości 4,9 mln zł. Dotąd jednak ZOL nie powstał. Jarosław Katulski, prezes Szpitala Tucholskiego wyjaśniał na jednej z ubiegłorocznych sesji Rady Powiatu Tucholskiego, że sytuacja finansowa szpitala jest na tyle trudna, w związku z tym  realizacja inwestycji stoi pod znakiem zapytania.

W nowym "Tygodniku" wracamy do tematu ZOL-u. Czy inwestycja powstanie? Od jakiej decyzji zależy jej rozpoczęcie? Na nasze pytania odpowiada Anna Nieżórawska.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MarekMarek

5 0

nie radza sobie 17:51, 16.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone