Zamknij
REKLAMA

Zaprosił na sesję, głosu nie udzielił

13:23, 02.01.2020 | E.D
Skomentuj
REKLAMA

Andrzej Pruszak, radny powiatu tucholskiego podczas sesji w Śliwicach chciał podziękować gminnym radnym za współpracę. Zbigniew Zwoliński nie udzielił mu jednak głosu.

Niejednokrotnie już pisaliśmy o nieudzielaniu głosu mieszkańcom podczas sesji przez Zbigniewa Zwolińskiego, przewodniczącego Rady Gminy Śliwice. Ostatni artykuł na ten temat pojawił się na łamach „Tygodnika” w październiku. Mieszkaniec Główki Artur Pruszak chciał podczas wrześniowej zadać sesji pytanie o gminne targowisko. Przewodniczący nie udzielił mu jednak głosu i zasugerował, by przyszedł na jego dyżur, który odbywa się w pierwszy piątek każdego miesiąca. Ostatecznie mieszkańca wyręczyła gminna radna Danuta Sikora, która sama zapytała o rynek. Zaznaczmy: zgodnie ze statutem Rady Gminy Śliwice „Przewodniczący Rady może udzielić głosu osobie niebędącej radnym”. Może, ale nie musi. Ustawa niestety nie gwarantuje mieszkańcom prawa do zabierania głosu.

Zaproszenie

Kolejny przypadek nieudzielenia głosu miał miejsce podczas ostatniej sesji, która odbyła się 27 grudnia, zaraz po świętach Bożego Narodzenia. Na początku miesiąca zaproszenie na obrady dostał Andrzej Pruszak. Jest radnym powiatowym, a jednocześnie przewodniczącym największego klubu radnych w powiecie - Koalicji Dla Powiatu Tucholskiego. Pod zaproszeniem podpisał się Zbigniew Zwoliński. Kiedy jednak radny Powiatu Tucholskiego podniósł rękę, by zabrać głos, przewodniczący mu go nie udzielił.

- Dziękuję. Pan jest niepoważny

– skomentował głośno Andrzej Pruszak.

Co chciał powiedzieć radny? Dlaczego Zbigniew Zwoliński odmówił udzielenia głosu radnemu powiatowemu? Zachęcamy do lektury nowego "Tygodnika Tucholskiego"!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

12341234

0 3

..milczenie jest złotem 15:26, 02.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

majstermajster

10 1

Pan Pruszak to ma jednak klasę. 21:01, 03.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

0 2

Pan Pruszak niech zajmie sie swoją pracą a nie kali swojego gniazda 11:54, 05.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

albertalbert

0 0

Oj KALI.KALI,pisz tak DALI. 09:07, 11.01.2020