Zamknij

Powiat tucholski uruchamia autobusy

13:13, 05.09.2019 | K.T
REKLAMA
Skomentuj

Na razie będą to linie pilotażowe, łączące miejscowości gminy Gostycyn z Tucholą. Program być może zostanie rozszerzony, starostwo przygotuje kolejne analizy.

O uruchomieniu nowych linii autobusowych poinformował Waldemar Kierzkowski, który koordynuje projekt z ramienia starostwa powiatowego.

- Dotowane mogą być tylko te linie, które są nierentowne, deficytowe i dotyczą terenów, których mieszkańcy są wykluczeni z transportu autobusowego

– tłumaczy członek Zarządu Powiatu Tucholskiego.
Powstaną trzy nowe połączenia. Jedna z linii pojawi się na trasie Tuchola-Piła (gmina Gostycyn)-Tuchola. Autobus dojedzie jednak aż do Pruszcza i Bagienicy. Z Tucholi wyruszy o godzinie 10.35, z powrotem będzie o 11.40. Kolejna linia powstanie pomiędzy Tucholą (wyjazd o godz. 13.45) a: Wielkim Mędromierzem, Piłą, Gostycynem, Bagienicą, Wielką Klonią i z powrotem do miasta (o godz. 15.15). Ostatnia linia to trasa Tuchola (wyjazd o godz. 16.55)-Piła-Gostycyn-Wielka Klonia (na miejscu o 17.45). Powiat Tucholski podpisał z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim umowę o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych 27 sierpnia. Wkład własny powiatu to ponad 23 tysiące złotych. Maksymalne dofinansowanie z urzędu wojewódzkiego wyniesie 12.194 zł. Zaznaczyć należy, że nie będzie to komunikacja bezpłatna, bilety trzeba kupować normalnie.
Kiedy autobusy ruszą w trasę? Umowa z wykonawcą została podpisana. Jest nim firma PKS Chojnice. Kierzkowski odpowiada, że sprawy formalne uda się załatwić w ciągu kilku następnych dni. Autobusy powinny zacząć kursować około 10-11 września, najpóźniej w połowie miesiąca.
 
To niejedyne informacje o nowych liniach. Kierzkowski mówi o planach Arrivy, która chce uruchomić pociąg relacji Śliwice-Tuchola. O połączeniach autobusowych dyskutowano także podczas niedawnej sesji rady powiatu. O wszystkim przeczytasz tylko w najnowszym "Tygodniku Tucholskim".

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone