Zamknij
REKLAMA

Piekarnie pod wspólnym szyldem startują z produktami regionalnymi

10:57, 31.05.2019 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

Szneki borowiackie z glancem, strucla borowiacka oraz torcik borowiacki to od teraz „Wypieki z Borów”. To również wspólna inicjatywa trzech tucholskich piekarni „PSS Społem”, „Latzke” oraz „Zakryś”, a przede wszystkim pomysł radnego Wojciecha Henryka Kocińskiego na lokalny produkt.


Dowiedzieliśmy się o tym podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Miejskiej w Tucholi, kiedy radny Kociński w imieniu przedsiębiorców zaprosił kolegów i koleżanki z rady do degustacji wspomnianych wypieków. 
Wspólnym ich mianownikiem są owoce leśne z Borów: jagody, maliny i jeżyny. 
- I o to właśnie chodziło - mówił Wojciech Kociński - O to, by powstał produkt regionalny, którym będziemy mogli przyciągnąć turystów oraz gości, który znajdzie się w ofercie promocyjnej naszego regionu. Wadowice mają kremówki, a my mamy szneki borowiackie z glancem, strucle borowiacką i torcik borowiacki.
Szneka borowiacka z glancem należy do produktów wypiekanych przez „PSS Społem”. Strucla borowiacka to artykuł firmowany przez Piekarnię „Latzke”, a autorem torcika borowiackiego pozostaje obchodząca w tym roku 100-lecie powstania firma „Zakryś”.

- To pierwsza od wielu lat wspólna inicjatywa tucholskich firm - zauważa Karol Zakryś - Uznaje to za pozytywne przedsięwzięcie i ciekawy pomysł promocji produktów lokalnych oraz rodzimych owoców. 

Tak samo myślą i mówią pozostali: Krystyna Klunder z PSS Społem i Piotr Latzke z Piekarni-Cukierni Latzke.

Więcej na temat regionalnych wypieków oraz tego kiedy wchodzą na rynek można poczytać w bieżącym wydaniu Tygodnika Tucholskiego. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

PatriotkaPatriotka

1 2

Brawo,brawo za inicjatywę.Dawno jestem fanką szneków z glancem.Promujcie Tucholę.Już nam odebrano miano stolicy Borów Tucholskich /to Chojnice mają ten zaszczyt/. 22:12, 31.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JaJa

1 0

Jak sama nazwa wskazuje "Bory TUCHOLSKIE" a nie Bory Chojnickie ;D 17:38, 03.06.2019