Zamknij

Ceny paliw w Tucholi: Orlen odpowiada, a mali mówią o dużo niżczych cenach

10:59, 07.03.2019 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Po tygodniu od naszego artykułu jeden z koncernów próbuje wytłumaczyć Czytelnikom „Tygodnika” wysokie ceny paliw w Tucholi. Zaglądamy na dwie mniejsze stacje: przy ulicach Budowlanej i Transportowej. Czy przez 7 dni ceny paliw w Tucholi zmieniły się?

Tydzień temu szeroko opisywaliśmy ceny na tucholskich stacjach benzynowych. Sprawdzaliśmy, ile za paliwo płaci się w pobliskich miejscowościach: Chojnicach, Czersku i Sępólnie Krajeńskim, ale także większych miastach: Gdańsku, Gdyni, Bydgoszczy czy Warszawie. Porównanie pokazało Czytelnikom, że paliwo w Tucholi należy do jednych z droższych w kraju. O tym zjawisku rozmawialiśmy z kierownikami stacji w naszym mieście, ale wysłaliśmy też zapytania do biur prasowych Orlenu i BP Polska.

„Czynniki makroekonomiczne, lokalne uwarunkowania”...
Po tygodniu otrzymaliśmy odpowiedź jedynie od firmy PKN Orlen. Nasze przypuszczenia, o których pisaliśmy w poprzednim numerze „Tygodnika”, niestety potwierdziły się – tłumaczenia są, delikatnie rzecz ujmując, ogólne i brak w nich konkretów. W wiadomości od biura prasowego czytamy m.in., że:
„PKN Orlen w kształtowaniu detalicznej polityki cenowej kieruje się wyłącznie wskazaniami biznesowymi, warunkami makroekonomicznymi oraz relacjami podaży i popytu. Oznacza to, że ceny paliw na stacjach zależą w dużej mierze od niezależnych czynników makroekonomicznych, jak giełdowe notowania gotowych produktów paliwowych, ceny ropy czy relacje kursów walut. Obok tych niezależnych czynników istotne są też lokalne uwarunkowania, w których funkcjonuje dany obiekt...". Całą odpowiedź biura prasowego znajdziesz jedynie w najnowszym "Tygodniku"
 
Po zeszłotygodniowym artykule do naszej redakcji zgłosił się także przedstawiciel stacji benzynowej Olpas, która znajduje się przy ulicy Budowlanej. Zwrócił uwagę, że zarówno Olpas, jak i stacja Alek (ul. Transportowa) nie zostały wzięte pod uwagę przy porównywaniu cen. Podkreślmy, że w poprzednim artykule skupiliśmy się na dużych stacjach, znajdujących się przy głównych ulicach, które łatwo będzie można porównać ze stacjami tych samych firm w innych miastach. Faktem jest jednak, że ceny na Olpasie i Alku są niższe od tych w centrum Tucholi, Pb95 kosztuje tam średnio 4,80-4,90 zł, a olej napędowy ok. 5 zł
 
W papierowym wydaniu "Tygodnika" piszemy również o tym czy i jak zmieniły się ceny na tucholskich stacjach przez ostatni tydzień. Gdzie teraz jest najtaniej? Sprawdź koniecznie!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

LewarLewar

1 0

Przestań robić gazetę otwórz stację benzynową a ceny zawsze 50;% Ceny u konkurencji co ty na to redaktorze 14:57, 08.03.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

EdmundEdmund

0 0

Zamiast udzielać dobrych rad, na twoim miejscu nauczyłbym się... interpunkcji. 18:51, 10.03.2019


jarhejarhe

0 0

Nafciarz???? 10:42, 15.03.2019


AntekAntek

0 0

A przecinki gdzie, wujku "dobra rada"? 18:53, 10.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz