Zamknij

Oni będą „czujni”. Rozstrzygamy nasz konkurs!

14:52, 10.01.2019 | P.P
REKLAMA
Skomentuj

Konkurs plastyczny pt. „Czad – bądź czujny” dobiegł końca. Dziś podajemy jego końcowe wyniki, chociaż jedna z ważnych informacji pojawiła się już w niedzielę na naszym profilu na Facebooku. Głosowanie wśród internautów, które się tam odbywało, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Czyje prace zwyciężyły w konkursie? Kto odwiedzi tucholską komendę straży pożarnej?

Przypomnijmy. Konkurs zorganizowaliśmy równolegle z przystąpieniem promocji ogólnopolskiej akcji straży pożarnej zatytułowanej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Dotyczy ona zagrożeń, które niesie ze sobą tlenek węgla. Do włączenia się w tę kampanię zaprosił nas komendant Dariusz Goźliński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi. Przez ostatnie tygodnie prowadziliśmy dzięki materiałom od strażaków akcję edukacyjną wzbogaconą o opis aktualnych wydarzeń z życia wziętych – np. takiego, w którym czujki tlenku węgla uratowały zdrowie mieszkanki Bysławia. W tym czasie namawialiśmy do zaangażowania najmłodszych mieszkańców powiatu tucholskiego, zapewne przyszłych czytelników „Tygodnika Tucholskiego”. Konkurs plastyczny, w którym miały wziąć udział dzieci, przewidywał trzy równorzędne nagrody - bony na tekstylia szkolne o wartości każdy 100 zł w tucholskiej hurtowni papierniczej Jan-Pes. Dzieci miały namalować siebie, swoją rodzinę, strażaków w sytuacji ratowania życia w przypadku zatrucia tlenkiem węgla lub pożaru. Spisały się bardzo dobrze.

Lena, Dominik, Julian

Na ubiegły weekend, prace które trafiły do redakcji, opublikowaliśmy na naszym profilu na Facebooku i namawialiśmy internautów to głosowania poprzez „polubienia”. Namówiliśmy skutecznie. Tzw. „lajków” przybywało z zaskakująca wręcz prędkością, a głosowanie w przypadku dwóch prac, które wysunęły się na prowadzenie, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Ten pojedynek trwał do samego końca głosowania – ostatnich sekund przed godz. 20.00 w niedzielę. Efekt? Każda z tych dwóch prac sięgnęła pół tysiąca „lajków”! Wygrać tę kategorię mogła jednak jedna i nią okazała się praca Leny Sworowskiej z Iwca. Internauci w dziesiątkach komentarzy zachwalali technikę wykonania pracy, której zdjęcie dziś prezentujemy. Do stworzenia obrazu, na którym strażacy wręczają rodzinie czujkę czadu użyto np. ryżu i prawdopodobnie kawy! Nic więc dziwnego, że wykonanie miało tylu zwolenników i ostatecznie zebrało o godz. 20.00 w niedzielę 490 polubień (ta liczba po zakończeniu głosowania rosła). Kategoria redakcyjna – wśród przedstawicieli redakcji „Tygodnika” - była drugą szansą na równorzędną nagrodę. Przyznajemy, że podczas wyboru pamiętaliśmy jeszcze opisane wyżej głosowanie na Facebooku. Bardzo spodobała nam się bowiem praca, której bardzo niewiele zabrakło wówczas do zwycięstwa (ok. 470 głosów niedzielnego wieczora) i to ona zwycięża w naszej kategorii. Jej autorem jest Dominik Misiak z Bagienicy. Przyznajemy, że to – dosłownie – najwyższa praca, jaką otrzymaliśmy we wszelkich konkursach. Pięknie przedstawia ona akcję ratunkową strażaków w budynku o kilku piętrach. Swój wybór w trzeciej równorzędnej kategorii mieli tucholscy strażacy. Podczas obrad decydujące było zdanie samego komendanta, który zwrócił uwagę na wyjątkową zgodność pracy z tematem – przedstawienie nawet aparatury do pomiaru tlenku węgla. W związku z tym wybór padł na pracę Juliana Jóźwiaka z Suchej. Gratulujemy!

Wszyscy uczestnicy spotkają się ze strażakami!

Przyznanie trzech nagród nie oznacza, że nie oznacza, że na tym niespodzianki się kończą. W porozumieniu z komendantem straży pożarnej w Tucholi uznaliśmy, że wszystkie dzieci, które dostarczyły nam pracę, będą mieć szansę spotkać się ze strażakami w komendzie podczas przekazania dyplomów i gratulacji! O terminie zaproszenia wszystkich powiadomimy indywidualnie. Spodziewajcie się telefonu z redakcji „Tygodnika Tucholskiego”.

Wszystkim już teraz dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy! 

Praca Leny Sworowskiej:

 

Praca Dominika Misiaka:

 

Praca Juliusza Jóźwiaka:

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone