Zamknij

Wybrali zarząd. Pierwsza sesja Powiatu Tucholskiego - GALERIA

10:40, 22.11.2018 | E.D
Skomentuj Pierwsza sesja Rady Powiatu Tucholskiego odbyła się w poniedziałek, 1 listopada.
REKLAMA

Sprawdziły się zapowiedzi „Tygodnika”. Starostą nadal jest Michał Mróz, wicestarostą Zenon Poturalski, a nowym członkiem zarządu - Waldemar Kierzkowski. Radzie przewodniczy Dorota Gromowska.

Podczas sesji Rady Powiatu Tucholskiego w poniedziałek, 19 listopada radni wypowiadali treść ślubowania. Wybrano też zarząd, przewodniczącą oraz wiceprzewodniczących rady. Zgodnie z nowymi przepisami sesja Rady Powiatu Tucholskiego była transmitowana online. Każdy z radnych miał głosować przy pomocy tabletu. Niestety system nie zadziałał. Z początku sesję prowadził radny Michał Skałecki.

- Awaria techniczna nie nastąpiła tutaj. Jest to przyczyna zewnętrzna, brak łączy. Przed sesją wszystko działało tak, jak trzeba

– wyjaśniał Michał Skałecki. Zgodnie ze statutem powiatu skorzystano z drugiej możliwości oddawania głosów - radni byli wywoływani imiennie. Próby uruchomienia systemu nie powiodły się.

Mocna pozycja Doroty Gromowskiej w radzie

Kandydaturę Doroty Gromowskiej na przewodniczącą Rady Powiatu Tucholskiego zgłosiła Halina Janowska-Giłka. Byłą to jedyna kandydatka. Zdobyła 15 głosów „za” i zaledwie 2 „przeciw”.

- Jestem zaszczycona. Chciałabym pełnić tę rolę w stosunku do wszystkich radnych, bez wyjątku

– mówiła Dorota Gromowska.

Wiceprzewodniczącymi zostali Halina Janowska-Giłka i Krzysztof Łukaszewicz. Był jeszcze jeden kandydat do pełnienia tej funkcji... O tym piszemy w "Tygodniku Tucholskim". Zachęcamy do lektury.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

HenrykHenryk

1 0

Serdeczne gratulacje z okazji wyboru na tak zaszczytną funkcję Przewodniczącej Rady Powiatu, wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym życzy były starosta Henryk. 09:00, 26.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz