Zamknij
REKLAMA

„Młodzi Borowiacy” - 20 lat pracy artystycznej ZDJĘCIA

14:19, 29.05.2018 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

Łzy radości i wzruszenia. To towarzyszyło prawie wszystkim uczestnikom sobotniego koncertu, jaki odbył się w wykonaniu  Zespołu pieśni i tańca „Młodzi Borowiacy” z okazji 20 lecia pracy artystycznej.

Podczas sobotniego spotkania prowadzący zaznaczyli, że historia „Młodych Borowiaków” jest o wiele dłuższa niż 20 lat. Zespół pieśni i tańca powstał w 1976 roku z inicjatywy Marii Ollick. Nieco później, w latach 80-tych jego działalność zawieszono. Grupa została reaktywowana w 1998 roku. Przyczyniła się do tego Ewa Kłosowska. Od tego czasu nieprzerwanie prowadzą go - jak to określiła Iwona Biesek - czterej muszkieterowie: 
- Dorota Szulc czyli motor napędzający zespołu, który pisze scenariusze, goni, pyskuje... Andrzej Giersz, który musi z nami wytrzymać, ponieważ jest całą naszą muzyką, pomagający nam w nagrywaniu płyt Piotr Talkowski - mówiła Iwona Biesek.
- I Iwona Biesek, która organizuje plakaty, zaproszenia, przygotowuje scenografie, słowem dba o to by wszystko wyglądało jak należy - dodawała Dorota Szulc.
Dla całej wymienionej czwórki prowadzących po wspaniałym koncercie, jaki dały dzieci posypały się podziękowania. Osobne podziękowania i owacje na stojąco zgotowano młodym tancerzom i śpiewającym. 

Więcej na temat jubileuszu "Młodych Borowiaków" piszemy w najnowszym wydaniu Tygodnika. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%