Zamknij

Tuchola: 25-lecie Łuczniczki z Robertem Janowskim, Jackiem Wójcickim, a nawet sołtysem Rytla - ZDJĘCIA

18:56, 21.01.2018 | Piotr Paterski
Skomentuj
REKLAMA

Tucholska firma Łuczniczka, producent wyrobów czekoladowych, obchodzi 25-lecie swojego istnienia. W związku z jubileuszem zorganizowała galę, którą artystycznie wzbogacili znani polscy soliści i muzycy zaprzyjaźnieni z właścicielami firmy: Robert Janowski i Jacek Wójcicki.

Wczoraj w Tucholskim Ośrodku Kultury (sobota, 20 stycznia) odbyła się gala z okazji 25-lecia istnienia firmy Łuczniczka. Przedsiębiorstwo, którego uruchomienie miało miejsce w 1992 roku, aktualnie zatrudnia prawie 200 osób. Produkowane przez nie wyroby czekoladowe sprzedawane są przede wszystkim na eksport. Wyjątek, od stosunkowo niedawna, stanowi umiejscowiona na rynku w Tucholi kawiarnia pełniąca także funkcję sklepu firmowego, w której można kupić produkty Łuczniczki.

W sobotniej gali uczestniczyli pracownicy firmy z szefostwem na czele, prezesem Andrzejem Kobiakiem, dyrektorką Haliną Janowską-Giłką. Było mnóstwo gości, przyjaciół firmy. Do nich należą np. poseł do Parlamentu Europejskiego Tadeusz Zwiefka, który poprowadził galę czy uznani artyści, którzy podczas gali zaśpiewali: Robert Janowski i Jacek Wójcicki. Kilkukrotnie wspominano kolejnego przyjaciela firmy, nieżyjącego już Zbigniewa Wodeckiego, który jest współautorem hymnu tucholskiej Łuczniczki. 

Na gali pojawili się samorządowcy: burmistrz Tadeusz Kowalski i przewodniczący rady miasta Paweł Cieślewicz, 2/3 Zarządu Powiatu Tucholskiego Michał Mróz i Zenon Poturalski, a razem z nimi wiceprzewodniczący rady powiatu Krzysztof Łukaszewicz. Niewątpliwie ciekawostką była obecność sołtysa Rytla Łukasza Ossowskiego, który w skali ogólnopolskiej stał się znany dzięki działaniom w swoim sołectwie po sierpniowej nawałnicy, a teraz walczy o ustanowienie Rytla gminą

Więcej o jubileuszu Łuczniczki w najbliższym wydaniu "Tygodnika Tucholskiego", które do sprzedaży trafi 25 stycznia.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

KomandosKomandos

3 0

Co takie puste stoly .Tak to mozna byc Burmistrzem.Tylko uroczystosci a Tuchola zabagnia sie 21:41, 22.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz