Zamknij
REKLAMA

Oszuści twierdzą, że zbierają datki na PCPR i Dom Dziecka w Tucholi. Miałeś taki telefon? Zgłoś!

14:19, 18.05.2017 | E.S
Skomentuj
REKLAMA

Z mieszkańcami powiatu tucholskiego ma kontaktować się osoba, podająca się za reprezentanta fundacji. Przekonuje, że zbiera pieniądze na Dom Dziecka w Tucholi oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi.

W nowym "Tygodniku Tucholskim" piszemy o ostrzeżeniu opublikowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi 26 kwietnia. Instytucja ostrzegała w nim, że do mieszkańców powiatu tucholskiego dzwonili oszuści podający się za pracowników PCPR-u, wyłudzający pieniądze... na podopiecznych placówki. "Uwaga, w powiecie zdarzyły się telefony od osób podszywających się pod pracowników PCPR" - ostrzegali. Oszuści podawali numer konta nienależący do PCPR-u. Dzisiaj, 18 maja na stronie placówki pojawiło się kolejne ostrzeżenie. Tym razem naciągacze twierdzą, że reprezentują fundację, która zbiera pieniądze na PCPR i Dom Dziecka w Tucholi. Po pieniądze mają wysyłać kuriera.

"Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi informuje, że nie kontaktuje się drogą telefoniczną z osobami prywatnymi z informacją o zbiórce finansowej na rzecz Domu Dziecka w Tucholi oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi. Prosimy nie przekazywać środków finansowych kurierowi, który jak wynika z informacji od Państwa jest wysyłany po pieniądze"

- czytamy w ostrzeżeniu opublikowanym na stronie PCPR-u. Sprawa została zgłoszona w Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi. Jak dalej czytamy w komunikacie instytucji, "Akcje i zbiórki przeprowadzane przez Centrum są zgłoszone odpowiednim organom, każda z akcji posiada indywidualny numer. Jednostka, jeśli poszukuje sponsorów do naszych akcji kontaktuje się w sposób listowny lub osobisty. Oficjalne pismo zawiera informacje dotyczące celu, na jaki zbierane są  środki finansowe, pismo zawiera podpis Kierownika Jednostki wraz z pieczątką". Sponsorzy przekazują pieniądze nie kurierowi, lecz na oficjalne konto PCPR-u. 

Instytucja apeluje, aby zgłaszać przypadki podejrzanych telefonów osobiście (Centrum mieści się przy ul. Pocztowej 7 w Tucholi) lub pod numerem telefonu 525592018. Osoby, które dały jakiekolwiek pieniądze oszustom powinny zgłosić to w tucholskiej komendzie policji.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%