Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Tucholi zachęcają do zakupu ich rękodzieła. W sklepiku, który prowadzą aktualnie dominują produkty z motywem świątecznym, jak stroiki czy różnorakie figury zajęcy.
Sklepik WTZ mieści się na parterze Powiatowego Centrum Wsparcia w Tucholi (na wprost wejścia), czyli w tym samym budynku, gdzie Warsztaty Terapii Zajęciowej (ul. Kościuszki 16). Produkty, jakie w nim znajdziemy są niepowtarzalne, bo tworzone od początku z sercem przez uczestników warsztatów podczas terapii zajęciowej. Instruktorzy terapii zajęciowej dopasowują wykonanie danego etapu pracy do możliwości danej osoby.
Stroiki, figurki, filiżanki
W "Sklepiku u Edzi", bo tak nazywa się to miejsce, dostępne są m.in. ozdoby wykonane w pracowni ceramicznej, tj. gliniane miski, talerze, filiżanki z podstawką czy półmiski. Są i wyroby z pracowni krawiecko-dziewiarskiej, od poduszek, poszewek, po torebki czy wyroby z makramy. Wianki, stroiki okolicznościowe oraz kartki, winietki i zaproszenia przygotowała z kolei pracownia ogrodniczo-bukieciarska. Na sklepowych półkach uwagę przyciągają także ozdoby wykonane z drewna, a także personalizowane dekoracje (np. breloczki z logo firmy albo imieniem), które stworzyli uczestnicy pracowni technicznej. Jest naprawdę w czym wybierać!
Doradzą w wyborze
Niezdecydowani klienci mogą liczyć na pomoc w wyborze asortymentu ze strony Edyty, Doroty, Ani, Danki bądź Łukasza. Ta piątka uczestników WTZ pracuje w sklepiku naprzemiennie, a zaglądających w jego progi wita uśmiechem.
Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 12:00. Poza godzinami otwarcia chcący coś kupić mogą po prostu zgłosić się do WTZ, w godzinach 7:15 - 15:15. Co istotne, warsztaty są otwarte na indywidualne oraz hurtowe zamówienia. Osoby zainteresowane taką opcją, placówka prosi o kontakt telefoniczny pod numerem 52 336 13 75 bądź mailowy na adres: [email protected].
Uczestnicy WTZ mniej więcej od roku prowadzą sklepik, w którym sprzedają swoje wyroby. Jak słyszymy jednym z głównych zadań z tym związanych jest rozwój wspomnianego punktu oraz utworzenie stacjonarnej galerii prac ich twórców. Całkowity dochód ze sprzedaży rękodzieła przeznaczony zostanie na rehabilitację społeczno-zawodową osób z niepełnosprawnością, a także integrację.
[FOTORELACJANOWA]4101[/FOTORELACJANOWA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz