Zamknij

Ania Dąbrowska i Mezo gwiazdami 65. Dni Borów Tucholskich

14:04, 25.02.2024 Aktualizacja: 14:04, 25.02.2024
Skomentuj Ania Dąbrowska i Mezo wystąpią podczas Dni Borów Tucholskich 2024. Fot. Marcin Kempski, facebook.com/AniaDabrowskaOfficial, mezo.pl Ania Dąbrowska i Mezo wystąpią podczas Dni Borów Tucholskich 2024. Fot. Marcin Kempski, facebook.com/AniaDabrowskaOfficial, mezo.pl

Ania Dąbrowska i Mezo wyjdą na scenę w tucholskim Małpim Gaju w sobotę, 13 lipca. Dzień wcześniej będzie można posłuchać lokalnych wykonawców, a w niedzielę coś dla sympatyków szant.

Finałowe imprezy w ramach 65. edycji Dni Borów Tucholskich odbędą się w drugi weekend lipca. Rozpocznie je piątkowe granie (12.07), które po przerwie wraca do centrum miasta, tj. na stary rynek w Tucholi. Tego dnia scena należeć będzie do lokalnych wykonawców. Ich doborem, podobnie jak składem niedzielnego koncertu szant, zajmie się Tucholski Ośrodek Kultury.

Największą publikę, jak co roku, przyciągają jednak koncerty gwiazd. Wsłuchując się w głosy mieszkańców w tucholskim ratuszu zapadał decyzja, aby zorganizować je tego samego wieczoru. 

Spotkaliśmy się z opiniami, że średnio półtora godziny koncertu plus bis, to jest za krótko, dlatego też w tym roku największe gwiazdy zagrają koncert jednego dnia, to jest w sobotę

- przyznaje burmistrz Tadeusz Kowalski.

Włodarz informuje, że pierwszą z nich będzie Jacek Leszek Mejer popularny Mezo. Raper debiutował w 2003 roku krążkiem "Mezokracja", na którym znalazł się m.in. utwór "Aniele", który powstał we współpracy z Liberem. Ten kawałek nuciła cała Polska. Po 20 latach muzyczne drogi artystów przecięły się ponownie i zaowocowały nową wersją hitu pt. "Jakie masz dziś plany?". W międzyczasie Mezo wydał siedem kolejnych albumów. To laureat nagród Eska Music, VIVA Comet i Superjedynki. Dwukrotnie nominowany do Fryderyka.

Mikrofon po raperze przejmie Ania Dąbrowska, której twórczości raczej też nie trzeba nikomu przedstawiać. "Tego chciałam", Charlie, Charlie", "Porady na zdrady" - to tylko nieliczne z jej kawałków. Gwiazda wydała łącznie sześć albumów studyjnych, z których pięć trafiło na pierwsze miejsce listy sprzedaży w Polsce i uzyskało status platynowych. Jest laureatką dziewięciu Fryderyków (34 nominacje).

Koncerty Meza, jak i Anny Dąbrowskiej odbędą się w Małpim Gaju. Zdaniem burmistrza powinny trafić w każde gusta muzyczne.

Ja jestem trochę ze starszego pokolenia a Ani Dąbrowskiej i Meza chętnie posłucham, bo mają fajne przeboje. Myślę, że dla każdego coś dobrego się znajdzie

- przyznaje Tadeusz Kowalski.

Wszystkie koncerty, które odbędą się w ramach DBT będą miały formułę otwartą, a przez całe lato towarzyszyć im będą mniejsze imprezy. W gminie szacują, że organizacja tegorocznej odsłony Dni Borów Tucholskich pochłonie około 200.000 zł.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Concierge CTUConcierge CTU

1 0

Prawda jest taka, że mobilną scenę itp. wypożyczy się na dobę i tym sposobem są oszczędności. W żadnym wypadku nie chodzi o dwa koncerty w jeden wieczór, gdyby tak było to by nie przenoszono lokalnych wykonawców na rynek. Budżet także spada to następna sprawa... Król jest nagi i Igrzyska zaczęły ciążyć, a na chleb przede wszystkim nie ma!

18:23, 25.02.2024
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

FanFan

1 0

Szczerze? Mi to na rękę. Ogarnie się w jeden dzien

21:36, 25.02.2024

0%