Zamknij

"Piękno potrafi uzdrowić duszę". Sergii chce ci w tym pomóc / ZAPOWIEDŹ

16:10, 15.11.2023 Piotr Paterski Aktualizacja: 16:12, 15.11.2023
Skomentuj Sergii Mychalczenko, fot. Marta Pawłowska, mat.pras. Sergii Mychalczenko, fot. Marta Pawłowska, mat.pras.

Leśnik, a do tego rzeźbiarz w drewnie. W przypadku "Tygodnika Tucholskiego" - cenny partner do wywiadów lub tłumaczeń w związku materiałami dotyczącymi wojny w Ukrainie. Efekty artystycznej twórczości mieszkańca Tucholi Sergija Mychalczenki będzie można oglądać od 17 listopada.

"Wrażliwość w drewnie zaklęta" - taki tytuł nosi wystawa rzeźby, która zostanie otwarta w Tucholskim Ośrodku Kultury 17 listopada (przyszły piątek, godz. 17:00). Bohaterem wystawy jest Sergii Mychalczenko.

W Polsce mieszka od 2010 roku. Przyjechał tu z Ukrainy mając 18 lat. Rozpoczął studia stacjonarne na kierunku leśnictwo w Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi.

- Nie znał języka ani środowiska, ale ukończył studia z wynikiem bardzo dobrym. Tu odkrył w sobie pasję do rzeźbienia. Jego pierwszą rzeźbą była delikatna różyczka wykonana z mydła - tak organizatorzy przedstawiają "Zaklinacza drewna" - bo taki artystyczny pseudonim wybrał i pod nim można odnaleźć go np. w internecie i mediach społecznościowych. 

- Kolejne prace artystyczne powstawały już z drewna, a pierwszą z nich był Święty Sebastian. Potem nastąpiła przerwa. Nie rzeźbił przez prawie 8 lat. Na szczęście pasja powróciła do niego kilka lat temu, przekształcając się w prawdziwą miłość do rzeźby. W ciągu dwóch lat stworzył wiele wyjątkowych rzeźb, takich jak "Ostatni cień", "Gest bliskości" czy "Koronkowy taniec duszy". Inne jego prace to "Pojmana delikatność" oraz "Ostatni śpiew" - czytamy w oficjalnych zapowiedział wydarzenia. 

Lekarstwo na negatywne emocje. Wróć do domu w lepszym nastroju

 Sergii Mychalczenko pracuje jako leśnik i jako rzeźbiarz. Dzieli się swoim talentem i umiejętnościami prowadząc kółko rzeźbiarskie w Technikum Leśnym w Tucholi. Jego prace wyróżnia niezwykła misterność wykonania, koncentracja na detalach. W taki sposób sam Mychalczenko zachęca do udziału w wernisażu lub późniejszym odwiedzeniu wystawy, która będzie otwarta w Tucholskim Ośrodku Kultury do 15 grudnia:

„Zapraszam wszystkich na uroczyste otwarcie mojej wystawy zatytułowanej „Wrażliwość w drewnie zaklęta”. Przyjdź na wystawę, a będziesz mógł zobaczyć moje pracy na żywo! I przekonać się, czy naprawdę powstały podczas zaklinania. Zachęcam serdecznie, bo żadne zdjęcie, żadne wideo nie oddaje prawdziwego obrazu moich dzieł i warto zobaczyć je na własne oczy.Dzisiejszy świat jest przepełniony negatywnymi, złymi wydarzeniami, które powodują coraz częściej stres i smutek. Przez to cierpi nie tylko nasze ciało i umysł, ale również dusza. Uważam, że piękno potrafi uzdrowić duszę oraz dodać kolorów naszemu życiu. Dużo moich prac ma coś więcej w sobie… Przedstawiają piękne, ulotne chwile, jak również niosą ze sobą jakąś głębszą myśl. Przychodząc na wystawę myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie i powróci do domu w odrobinę lepszym nastroju!”  

Organizatorem wydarzenia jest TOK, a sponsorami Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Tuchola, Przedsiębiorstwo Komunalne w Tucholi.

wystawa pt. „Wrażliwość w drewnie zaklęta”

autor: Sergii Mychalczenko

miejsce: Tucholski Ośrodek Kultury

czas: 17 listopada (piątek), godz. 17:00

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%