Tuchola. Turniej z cyklu "Polubić szachy - zostań mistrzem" / FOTO

10:58, 24.09.2023 Piotr Paterski Aktualizacja: 11:03, 24.09.2023
Skomentuj Cykl Polubić szachy - zostań mistrzem zainaugurowano w Tucholi Cykl Polubić szachy - zostań mistrzem zainaugurowano w Tucholi

W Tucholi odbył się pierwszy turniej z tegorocznego cyklu "Polubić szachy - zostań mistrzem".

Hala Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi wypełniła się młodymi pasjonatami szachów w piątek (22 września). To właśnie w tym miejscu swój początek miał cykl zawodów szachowych "Polubić szachy - zostań mistrzem". Do rywalizacji zgłosiło się 12 szkół z województwa kujawsko-pomorskiego. 7-rundowy turniej kończył się wręczeniem statuetek, medali, nagród rzeczowych.

Zwyciężył Milan Hoffmann z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi. Na drugim miejscu uplasował się Eryk Zamczała ze Szkoły Podstawowej w Śliwicach. Trzecie miejsce wywalczył Hubert Augustyński ze Szkoły Podstawowej w Bysławiu.

Kolejne odcinki wydarzenia, które organizują Fundacja Zagrajmy Razem, Andrzej Leśniak, zaplanowano na październik. 6 października szachiści zameldują się w Świeciu. 21 października miejscem turnieju będzie Włocławek.