Zamknij

Powiat tucholski: Jak pracowali strażacy w ubiegłym roku? RAPORT

13:34, 13.04.2023 Kamil Tajl Aktualizacja: 11:46, 15.04.2023
Skomentuj Sprawozdanie za 2022 rok podczas sesji przedstawił Dariusz Goźliński, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi. Sprawozdanie za 2022 rok podczas sesji przedstawił Dariusz Goźliński, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi.

Jak przyznał sam komendant, 2022 był rokiem rekordowym w liczbie interwencji strażaków. Pożary stanowią tylko kilkanaście procent wszystkich zdarzeń. Na naszym terenie z roku na rok coraz częściej i bardziej odczuwamy skutki silnych wiatrów.

Podczas marcowej sesji Rady Powiatu Tucholskiego wiele czasu poświęcono bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu na naszym terenie. Sprawozdanie za 2022 roku przedstawił m.in. Dariusz Goźliński, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi. Zwracał uwagę, że poprzednie 12 miesięcy było rekordowe jeśli chodzi o liczbę zdarzeń w powiecie tucholskim.

1247 to liczba zdarzeń niespotykana w skali naszego powiatu. Odnosząc ją do roku 2021 mamy wzrost o ponad 25 procent. Wzrost pożarów to ponad 15 procent, a miejscowych zagrożeń niespełna 24 procent. Jeżeli odniesiemy te dane do tendencji w województwie, to proszę zwrócić uwagę, że całe województwo odnotowało wzrost ogólnej liczby zdarzeń na poziomie 12 procent

– zauważał komendant. 

W 2022 roku po raz kolejny zwiększyła się liczba pożarów w obiektach mieszkalnych. Goźliński zwracał uwagę, że są to najbardziej niebezpieczne zdarzenia. Zachęcał po raz kolejny, aby mieszkańcy zaopatrzyli się czujki tlenku węgla. Jest on całkowicie niewyczuwalny, i niewidzialny dla człowieka.

Najczęściej jednak strażacy musieli interweniować w związku z miejscowymi zagrożeniami, a nie pożarami. Bardzo dużą liczbę zdarzeń na naszym terenie generują silne wiatry i nawałnice.

Bez wątpienia dobrym działaniem jest wzrost liczby etatów w komendzie powiatowej PSP w Tucholi z 47 do 49. Wróciliśmy do stanu sprzed redukcji, która była 2 lata temu. W tej chwili jesteśmy na końcówce naboru. Jeśli osoby wskazane w naborze przejdą pozytywnie komisję, to planujemy zatrudnienie od 1 czerwca

– tłumaczył Dariusz Goźliński.

Jak mówił, pozwoli to zwiększyć minimalny stan osobowy na służbie w JRG w Tucholi do 8 strażaków (od 1 lipca 2023 r.). 

Poniżej publikujemy szczegółowe dane statystyczne. Infografiki zostały opracowane na podstawie analizy bezpieczeństwa przedstawionej przez Komendę Powiatową PSP w Tucholi za 2022 rok.

 

Poniższa statystyka dotyczy osób poszkodowanych w pożarach i innych, miejscowych zagrożeniach:

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%