Zamknij

Kęsowo: Gminne Obchody Dnia Sołtysa

12:18, 11.03.2023 . Aktualizacja: 12:44, 11.03.2023
Skomentuj Podziękowania od ministra przyjmuje sołtyska Pamiętowa Ewelina Chałanicz-Pydynkowska. Podziękowania od ministra przyjmuje sołtyska Pamiętowa Ewelina Chałanicz-Pydynkowska.

Sołtysi w gminie Kęsowo Dzień Sołtysa świętowali już wczoraj, to jest w piątek 10 marca, a wraz z nimi działacze społeczni. Gościem specjalnym wydarzenia, które zorganizował samorząd był minister Łukasz Schreiber.

Na terenie gminy Kęsowo funkcjonuje 10 sołectw: Drożdzienica, Grochowo, Jeleńcz, Kęsowo, Obrowo, Pamiętowo, Piastoszyn, Przymuszewo, Wieszczyce i Żalno. W piątkowej uroczystości udział wzięło ośmioro sołtysów. Na sali WDK w Kęsowie nie zbrakło także innych działaczy społecznych, pań z kół gospodyń wiejskich i strażaków ochotników. 

- Życzymy wam wszystkiego, co najlepsze: ludzkiej życzliwości, pogody ducha oraz siły na mierzenie się  codziennymi trudami, które niesie za sobą piastowanie niełatwej funkcji sołtysa - zwróciła się do gospodarzy wsi wicewójt Jagoda Has. Podziękowania na ich ręce złożyli natomiast wójt Radosław Januszewski wraz z ministrem Łukaszem Schreiberem. 

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. W jego programie znalazły się także podziękowania dla ministra za rządowe środki, jakie trafiają do gminy, podległym jej jednostkom czy remizom OSP. Za okazana wsparcie dziękowali też obywatele Ukrainy, którzy schronienie przed wojną znaleźli właśnie na terenie gminy Kęsowo.

Szerszy materiał o obchodach Dnia Sołtysa i wszystkich jego punktach ukaże się w przyszłotygodniowym wydaniu "Tygodnika".

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%