Zamknij
REKLAMA

Fajerwerki na sylwestra. RÓB TO BEZPIECZNIE!

15.56, 31.12.2022 (pp) Aktualizacja: 15.56, 31.12.2022
Skomentuj Fajerwerki na tucholskim niebem. Jeśli je odpalamy, róbmy to bezpiecznie. Fot. Kamil Tajl
REKLAMA

Na tucholskim niebie podczas sylwestrowej nocy rozbłysną fajerwerki. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Tucholi apelują, by przy korzystaniu z nich pamiętać o bezpieczeństwie, by nie doszło do wypadków zagrażających zdrowiu i życiu.

Tuchola i sylwester. Lokalni policjanci przypominają, że podczas korzystania z materiałów pirotechnicznych musimy zachować szczególną ostrożność i rozsądek. Choć przekazane przez służby rady wydają się być oczywiste i banalne, należy je powtarzać, bo często do najważniejszych zasad bezpieczeństwa podchodzimy lekceważąco. A lekceważenie i nieostrożne użytkowanie może doprowadzić do poważnych obrażeń ciała (szczególnie dłoni i rąk), a w najgorszych przypadkach nawet zakończyć się śmiercią. 

Mundurowi przypominają najważniejsze zasady bezpieczeństwa:

- wyroby pirotechniczne należy używać wyłącznie zgodnie z instrukcją,

- nie wolno korzystać z petard w pomieszczeniach zamkniętych, w pobliżu obiektów narażonych na pożar oraz w tłumie,

- fajerwerki należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności, w miejscach, gdzie nie będzie stwarzać to zagrożenia bezpieczeństwa dla życia i zdrowia ludzi oraz zwierząt,

- wyroby pirotechniczne mogą odpalać osoby dorosłe i oczywiście trzeźwe.

Co ważne, środki pirotechniczne mogą kupować wyłącznie osoby dorosłe. To ważna informacja także dla samych sprzedawców, bo sprzedaż fajerwerków nieletnim jest przestępstwem. Można za nie trafić nawet do więzienia, a maksymalna kara to 2 lata.

ZWRÓĆ UWAGĘ NA ZWIERZĘTA!

Okres sylwestrowy i noworoczny jest szczególnie stresujący dla wielu zwierząt. Policjanci także pod tym względem przypominają:

Nie zapominajmy, że huk petard niepokoi zwierzęta, szczególnie domowe czworonogi, które nieprzyzwyczajone, mocno przezywają ten okres, zdarzają się im nawet ucieczki. Warto więc, mieć na uwadze naszych małych towarzyszy i zadbać o to, by nasi milusińscy nie byli narażeni na dokuczliwe odgłosy wystrzałów.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%