Zamknij
REKLAMA

POLICJA: Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi uhonorowani

11.12, 21.10.2022 Kamil Tajl Aktualizacja: 11.39, 21.10.2022
Skomentuj Na zdjęciu sierżant Sławomir Grzanowski – jeden z pięciu wyróżnionych policjantów z KPP w Tucholi.
REKLAMA

Już po raz piąty policjantom z terenu naszego województwa przyznano wyróżnienia "Kryształowe Serca". W tym roku otrzymało je 59 funkcjonariuszy, a wśród nich znalazło się aż 5 mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi.

Stworzenie wyróżnienia zainicjował Zarząd Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. „Kryształowe Serca” otrzymują policjanci, którzy wykonując obowiązki służbowe, ale też działając poza czasem służby, przyczyniają się do uratowania życia i zdrowia innej osoby lub wykazują się wyjątkową, prospołeczną postawą w niesieniu pomocy.

Działania pięciu naszych, wyróżnionych policjantów związane są z trzema wydarzeniami, które miały miejsce w 2021 i 2022 roku. Wszystkimi zajmował się "Tygodnik Tucholski" i je relacjonował. Starsi sierżanci Mateusz Piotrowski oraz Paweł Weltrowski otrzymali "Kryształowe Serca" za to, że 3 kwietnia 2021 roku "zapobiegli wybuchowi kamienicy". Starszy posterunkowy Marcin Mazur został wyróżniony za działania z 6 września 2021 r., kiedy "udzielając pomocy przedmedycznej uratował życie topiącemu się mężczyźnie". Z kolei w nocy z 25 na 26 stycznia 2022 roku sierżanci Sławomir Grzanowski  i  Paweł Spychał "uratowali życie mieszkańców". Funkcjonariusze przyczynili się do ewakuacji osób przebywających w pomieszczeniach, w których normy tlenku węgla były znacznie przekroczone.

Szczegółowe opisy wspomnianych wydarzeń znajdziesz w "Tygodniku Tucholskim" z 13 października 2022 r.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%