Zamknij

Bomba lotnicza odnaleziona podczas prac ziemnych

11:39, 10.10.2022 (pp), fot. KPP Tuchola Aktualizacja: 11:41, 10.10.2022
Skomentuj

Na niewybuch natrafiono podczas prac ziemnych w Śliwicach na ul. Konwaliowej. Okazuje się, że była to bomba lotnicza "SD-50".

O odnalezieniu niewybuchu poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Tucholi. Od oficera prasowego Łukasza Tomaszewskiego wiemy, że niewybuch został odkopany w trakcie prac ziemnych na ul. Konwaliowej w Śliwicach. Takie zgłoszenie otrzymała policja, po czym udała się na wskazane miejsce. Policjanci potwierdzili wtedy wstępnie, że znaleziskiem może być bomba lotnicza pochodząca z czasów II wojny światowej. Ich zadaniem było zabezpieczenie miejsca odnalezienia niewybuchu przed dostępem osób postronnych do momentu, w którym "przejmie go" patrol saperski z Chełmna. Gdy patrol pojawił się w Śliwicach, potwierdził wstępne ustalenia policjantów. 

- Była to bomba lotnicza „SD-50” produkcji niemieckiej - informuje oficer prasowy komendy w Tucholi.

Funkcjonariusz policji korzysta z sytuacji i przypomina podstawowe wskazówki, jak zachować się, gdy sami natrafimy na takie znalezisko. Na terenie powiatu tucholskiego niewybuchy odnajdowane są regularnie i nadal mogą być niebezpieczne.

Policjanci apelują o ostrożność i jednocześnie przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać oraz próbować ich przenosić. W przypadku odnalezienia podobnych militariów należy niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby - podsumowuje Łukasz Tomaszewski.

((pp), fot. KPP Tuchola)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%