Zamknij
REKLAMA

Imprezowy weekend w Śliwicach / 3 wydarzenia / ZAPOWIEDZI

13:49, 05.08.2022 | K.T.
Skomentuj Piknik Koniarzy, który zawsze przyciąga liczną publiczność, to jedna z trzech propozycji na nadchodzący weekend.
REKLAMA

Dwa dni i trzy duże imprezy: powiatowy etap "Bitwy regionów" z aż 23 Kołami Gospodyń Wiejskich, szósta odsłona Śliwickiej Dyszki i Piknik Koniarzy pt. "Koń w rolnictwie". Sporo będzie działo się w nadchodzący weekend w gminie Śliwice.

Imprezowanie rozpocznie się w sobotę (6 sierpnia) o godzinie 12:00 piknikiem "Z produktem polskim" w Gminny Ośrodku Kultury w Śliwicach. Podczas wydarzenia odbędzie się pierwszy etap ogólnopolskiego konkursu kulinarnego "Bitwa regionów". Panie z Kół Gospodyń Wiejskich mają za zadania przygotować i zaprezentować tradycyjne potrawy regionalne. Komisja konkursowa, w której skład wchodzi lokalny ekspert kulinarny – w Śliwicach będzie to Ewelina Wilkowska, szefowa kuchni w restauracji "Leśna Oaza" – oceni zgłoszone potrawy. Jury przyzna odpowiednią punktację. W ten sposób Koła Gospodyń Wiejskich zostaną sklasyfikowane w rankingu wojewódzkim. Do ogólnopolskiego półfinału przejdzie maksymalnie 10 zespołów z całego województwa kujawsko-pomorskiego. W Śliwicach odbędzie się powiatowy etap konkursu. Do rywalizacji staną aż 23 Koła Gospodyń Wiejskich z naszego terenu! W amfiteatrze GOK-u będzie można spróbować lokalnych przysmaków i posłuchać muzyki na żywo. Dla dzieci zaplanowano atrakcje i liczne konkursy.

W sobotę po południu – o godzinie 15:00 – wystartuje z kolei bardzo dobrze znana impreza sportowa "Śliwicka Dyszka". Będzie to już 6. edycja biegu na 10 kilometrów. Wydarzenie rozpocznie się od rywalizacji dzieci (zapisy od godz. 14:00). Na 16:00 zaplanowano start biegu głównego i marszu nordic walking, od 18:00 wręczanie nagród.

W związku ze "Śliwicką Dyszką" wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na ulicach: Dworcowej, ks. dra St. Sychowskiego, Tucholskiej, Podgórnej i  placu Staroszkolnym w Śliwicach, a także na trasie Śliwice – Lińsk – Rosochatka – Śliwice. Start i meta biegu zlokalizowane będą przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury (ul. Dworcowa 39). Trasa prowadzić będzie do Lińska, z Lińska do Rosochatki i powrót do Śliwic. Organizatorzy proszą o stosowanie się do poleceń służb zabezpieczających trasę. Utrudnienia w ruchu pojawią się od godz. 15:00 do godz. 15:30 na ul. Dworcowej oraz od godz. 15:45 do 17:30 lub do zakończenia biegu na całym odcinku trasy.

 

Kolejne ciekawe atrakcje czekają na mieszkańców i gości Śliwic w niedzielę (7 sierpnia). O godzinie 13:00 na Polanie Śliwickiej przy ul. Podgórnej rozpocznie się bowiem XIII Piknik Koniarzy organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Koni i Zaprzęgów Konnych "Gniadosz". Impreza co roku ma inny motyw przewodnim, tym razem jej tytuł brzmi: "Koń w rolnictwie". W programie znalazły się: parada zaprzęgów konnych ulicami Śliwic, zawody jeździeckie, amatorskie zawody w powożeniu, pokaz orki konnej i ujeżdżanie byka. Organizatorzy przygotowali gry i zabawy dla dzieci a panie z KGW zaserwują specjały kuchni regionalnej.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%