Zamknij
REKLAMA

WICHURA w pow. tucholskim (gminy: Śliwice, Cekcyn) - piątek 1 lipca / ZDJĘCIA

23:04, 01.07.2022 | Piotr Paterski, fot. (pp), nadesłane
Skomentuj
REKLAMA

W powiecie tucholskim, szczególnie w gminie Śliwicach i kolejno w gm. Cekcyn, przeszła potężna wichura. Wszystko wydarzyło się w piątek (1 lipca) wieczorem. Ucierpiały nieruchomości, na drogach pod siłą wiatru lądowały drzewa. Podczas akcji w rowie wylądował także strażacki wóz, a jeden ze strażaków musiał pojechać na badania do szpitala.

Dzisiejsze alerty pogodowe okazały się w pełni uzasadnione. "Tygodnik Tucholski" piątkowego wieczora następujące, kolejne skutki wichury śledził na bieżąco - podążając na kolejne miejsca akcji, które intensywnie prowadzili strażacy: zarówno PSP, jak i druhowie z OSP. Gwałtowna zmiana warunków atmosferycznych najbardziej odczuwalna była w gminie Śliwice, ale także w gminie Cekcyn, a dalej - w mniejszym stopniu - w innych rejonach powiatu tucholskiego. Żywioł pozostawił po sobie bardzo poważne ślady także w powiatach: chojnickim, świeckim, kościerskim...Stale o zniszczeniach napływały wiadomości z innych części kraju.

Podczas działań na bieżąco kontaktowaliśmy się z zastępcą  komendanta KP PSP Tuchola Arkadiuszem Krollem. Na tę chwilę podajemy zbiorczą informację z dzisiejszego wieczoru, a szczegóły opiszemy wkrótce na łamach Tygodnika Tucholskiego.

Co najważniejsze - według relacji komendanta - nie odnotowaliśmy poszkodowanych wśród ludzi. Choć doszło do sytuacji, w której drzewo pod działaniem wiatru zwaliło się wprost pod jadący samochód. Ucierpiały nieruchomości. Nasza czytelniczka z Rosochatki zgłosiła nam, że drzewo przewróciło się na dom jej rodziny. Ze straży uzyskaliśmy informację, że ta interweniowała przy pokryciach dachowych. Przez różne okresy nieprzejezdne były drogi, jednak interwencje strażaków - a nawet osób postronnych - sprawiły, że ruch był udrażniany w jak najszybszym tempie. 

Niestety - co widać na naszych zdjęciach - dzisiejszą akcję dosłownie odczuli strażacy ze Śliwic. Podczas dojazdu do akcji ich auto przewróciło się do rowu. Arkadiusz Kroll z KP PSP Tuchola zapewnił nas, że druhom nic poważnego się nie stało, ale jeden z ratowników został zabrany do szpitala na badania, gdyż odczuwał ból pleców. 

Z kilku źródeł otrzymaliśmy zdjęcia potężnego gradu, który spadł np. w Zdrojach, Brzoziu, w gm. Śliwice, w okolicach Tlenia.

Pełny materiał z efektów dzisiejszego załamania pogody, które odczuli mieszkańcy powiatu, zamieścimy w najbliższym wydaniu TT. Tutaj dołączamy liczne zdjęcia: naszego autorstwa, nadesłane przez czytelników, a także te pochodzące z komentarzy, które na bieżąco trafiały na oficjalny profil FB Tygodnika.

(Piotr Paterski, fot. (pp), nadesłane)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%