W pikniku tucholskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Był okazją do spotkania się w tak dużym gronie osób starszych i niepełnosprawnych jak również okazją do integracji emerytów, rencistów i inwalidów.
Tucholski oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w drugiej połowie maja zorganizował obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidy. Głównym celem ustanowionego w 1956 r. święta jest uświadomienie wszystkim, jak cienka jest granica między światem osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych, a najważniejszym przesłaniem - walka z różnymi stereotypami na temat niepełnosprawności. Dzięki ludziom zrzeszonym w tucholskim oddziale PZERI zauważamy, że osoby starsze lub nie w pełni sprawne, mogą zawsze pozostawać młode duchem, chcąc żyć pełnią życia i nie martwiąc się problemami. Członkowie związku za każdym razem przypominają o tym, że gdy posiada się wsparcie oddanych ludzi, człowiek w podeszłym wieku, czy też zmagający się z pewnymi niedoskonałościami nie musi rezygnować ze swoich pasji i może być ciągle aktywny.
Tegoroczne obchody Dnia Inwalidy odbyły się w Tucholskim Ośrodku Kultury. Wśród zaproszonych gości byli m.in. przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, instytucji kultury, służby zdrowia oraz Komendy Powiatowej Policji w Tucholi. Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu emeryckiego, po czym wszystkich przybyłych powitała przewodnicząca związku Felicja Antosiak. Zachęcała wszystkich do wspólnego świętowania.
- Mamy dziś w programie występy wokalnego zespołu „Stokrotki” z Lubiewa, ciekawe prelekcje, badanie ciśnienia i cukru no i oczywiście pogaduchy - mówiła.
Początek imprezie dały wystąpienia gości, którzy bez wyjątku życzyli wszystkim obecnym zdrowia i pogody ducha. Była też mowa o świadczeniach należnych seniorom, możliwości skorzystania z rehabilitacji oraz o wsparciu w kwestii wypełniania wniosków i starania się o różnego rodzaju pomoc i świadczenia socjalne. Dodatkowo specjalną prelekcję na temat zapobiegania wyłudzeniom metodą na wnuczka i policjanta przygotowali funkcjonariusze policji. Wyjątkowym punktem programu było jednak uhonorowanie aktywnych i zasłużonych członków związku. Odznaczenia przekazywał sekretarz oddziału okręgowego związku Zbigniew Kania.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tygodnik.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz