Zamknij

Ta sieć sklepów ogłasza upadłość! W całej Polsce ma niemal 300 sklepów

14:09, 01.12.2023 Źródło: businessinsider.pl/bankier.pl Aktualizacja: 14:39, 01.12.2023
Skomentuj Fot. Freepik Fot. Freepik

Jedna z najbardziej znanych sieci sklepów z elektroniką złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości! Na terenie naszego kraju działa ponad 300 sklepów pod tym szyldem. Chodzi o Neonet.

Sąd Rejonowy we Wrocławiu wpisał do repertorium Krajowego Rejestru Zadłużonych wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego sieci sklepów Neonet.

 "Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VIII Wydział Gospodarczy w sprawie o ogłoszenie upadłości dłużnika, którym jest NEONET Spółka akcyjna, zarządził o wpisaniu do repertorium GU sygn. akt WR1F/GU/787/2023 wniosku dłużnika, złożonego w dniu 28 listopada 2023 r." - czytamy w obwieszczeniu zarządzenia.

Zarząd firmy informuje, że to ostateczność, jeżeli nie uda się rozwiązać problemów z płynnością finansową spółki. W tym celu prowadzone będzie postępowanie restrukturyzacyjne oraz negocjacje z kontrahentami.

Co ciekawe, w dniu w którym złożono wniosek o postępowanie upadłościowe otwarty został nowy sklep w Kępnie.

Problemy finansowe, jednak zarząd uspokaja

Według zarządu spółki, na obecną sytuację wpłynęło kilka czynników. To m. in. obecna sytuacja na rynku sprzedaży AGD, RTV, GSM i IT. Przedstawiciele Neonetu wierzą, że postępowanie restrukturyzacyjne jest najlepszym wyjściem w tej sytuacji.

Sklep próbuje też uspokoić swoich klientów.

"Podjęte kroki nie mają wpływu na procesy sprzedażowe oraz prawa konsumentów. Zarówno sklepy stacjonarne jak i sklepy internetowe nadal będą prowadzić sprzedaż, a wysyłki będą realizowane zgodnie z zamówieniami, Klienci będą mogli bez przeszkód korzystać m.in. z prawa do reklamacji czy zwrotu zakupionego towaru. Na dotychczasowych zasadach będziemy realizować obsługę sprzedażową i posprzedażową" - poinformowała spółka.

20 lat historii

Sieć sklepów sprzedających elektronikę i artykuły gospodarstwa domowego została utworzona w 2003 roku. Na terenie całej Polski ma obecnie niemal 300 oddziałów.

(Źródło: businessinsider.pl/bankier.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%