Zamknij

Co warto wiedzieć na temat laseroterapii wysokoenergetycznej?

14:06, 17.11.2021 | materiały partnera

W czasach, których obecnie żyjemy istnieje wiele mniej lub bardziej znanych rozwiązań na walkę z bólem. Jednym ze skutecznych sposobów, który zyskuje na coraz to większej popularności jest laseroterapia wysokoenergetyczna. Warto, bowiem podkreślić, że stosowane w celach leczniczych promieniowanie laserowe może przynieść naprawdę dobre efekty. Kto więc może skorzystać z takiej formy leczenia bólu? Co dobrze jest wiedzieć na temat terapii z wykorzystaniem lasera wysokoenergetycznego?

Laseroterapia wysokoenergetyczna – co warto o niej wiedzieć?

Laseroterapia to taka forma leczenia, która działa na tkanki. Dzięki zastosowaniu lasera wysokoenergetycznego można uzyskać nie tylko szybki efekt przeciwbólowy, ale także długotrwały efekt regeneracyjny. Obecnie stosowane lasery wysokoenergetyczne różnią się od tych stosowanych wcześniej. Należy zaznaczyć, że współczesny laser wysokoenergetyczny to urządzenie bardzo wydajne, które jest w stanie przenikać na dużą głębokość. Niegdyś lasery wymagały ochładzania i okresowej konserwacji, teraz nie jest to już potrzebne. Terapię z wykorzystaniem lasera wysokoenergetycznego stosuje się po to, aby dzięki energii lasera pozbyć się bólu, uzyskać efekty przeciwzapalne oraz efekty biostymulacyjne. Należy, bowiem podkreślić, że laseroterapia pozytywnie wpływa na rozszerzenie i dotlenienie naczyń krwionośnych, przyczynia się do zwiększenia przebudowy tkanek oraz poprawia produkcje kolagenu.

Jakie jest zastosowanie laseroterapii wysokoenergetycznej w medycynie?

Laseroterapia wysokoenergetyczna swoje zastosowanie znajduje w wielu różnych dziecinach medycyny. Promieniowanie laserowe stosowane jest np. w chirurgii, gdzie wykorzystywane jest do usuwania bądź niszczenia tkanek. Z laserów wysokoenergetycznych korzysta się również w okulistyce, ginekologii, stomatologii i onkologii. Urządzenia tego typu sprawdzają się także w medycynie estetycznej. Należy zaznaczyć, że laseroterapia wysokoenergetyczna bardzo szerokie zastosowanie znajduje również w ortopedii. W ortopedii laserów wysokoenergetycznych używa się między innymi przy: leczeniu rwy kulszowej, zapaleniu ścięgien, zespołu cieśni nadgarstka, zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, łokcia tenisisty czy też przy leczeniu zwichnięć. Wiele osób tak chętnie korzysta z tego rodzaju terapii, ponieważ jest ona naprawdę efektywna i szybka. Dodatkowo jej niezwykle istotną zaletą jest bezbolesność. Warto także dodać, że promieniowanie wytwarzane przez laser wysokoenergetyczny nie powoduje w naszym organizmie żadnych skutków ubocznych. Zamiast więc zwalczać ból przy pomocy środków farmakologicznych, które nie są bez znaczenia dla naszego zdrowia, warto skorzystać z alternatywnej metody na walkę z bólem, jaką jest laseroterapia wysokoenergetyczna. Z tego właśnie rozwiązania chętnie korzystają sportowcy, dzięki niemu mogą, bowiem szybko odzyskać pełną sprawność ruchową i wrócić do uprawiania sportu. Laseroterapia wysokoenergetyczna sprawdza się np. przy: naderwaniach, nadciągnięciach i skręceniach.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%