Zamknij

Pies czy kot dla dziecka - które zwierzę wybrać?

08:42, 15.11.2021 | materiały partnera

Chodzący własnymi drogami kot czy może wierny i chętny do wspólnych zabaw pies? Poglądów na temat tego, które zwierzę jest lepszym towarzyszem dla człowieka jest mnóstwo, a jednoznaczna odpowiedź na to pytanie okazuje się oczywiście niemożliwa. Jedno jest pewne - posiadanie psa lub kota wiąże się z wieloma zaletami, ale też ogromem odpowiedzialności. Do przygarnięcia zwierzęcia należy więc odpowiednio się przygotować. Jak to zrobić? Tę kwestię wyjaśniamy w nowym artykule. 

Pies czy kot dla dziecka? Którego zwierzaka wybrać dla danej rodziny? Który sprawdzi się w niewielkim mieszkaniu?

Najważniejszą kwestią związaną z posiadaniem czworonoga jest z całą pewnością wybór właściwego gatunku (a także rasy, bo te mogą w znaczącym stopniu różnić się od siebie). Kot, jako zwierzę z natury niezależne i bardziej samodzielne, polecane jest przede wszystkim osobom, które dużo pracują i często podróżują. Pies zazwyczaj wymaga zaś dużo więcej uwagi, spacerów, głaskania i przebywania w rodzinnym gronie. Poza naszym trybem życia, ogromne znaczenie ma też rzecz jasna nasze usposobienie i upodobania. 

Posiadanie psa i kota ma wiele zalet. Czemu psy i koty są dobrymi towarzyszami? Dlaczego warto przygarnąć zwierzę?

Pies czy kot dla dziecka to idealny towarzysz, a jego obecność znacząco poprawia jego rozwój - zarówno na płaszczyźnie emocjonalnej, jak i psychicznej oraz fizycznej. Wiele badań sugeruje, że codzienne przebywanie ze zwierzakiem korzystnie wpływa na sprawność układu odpornościowego, pozwalając mu lepiej rozpoznać wiele patogenów. Zarówno kot, jak i pies, wyrabiają też w dziecku poczucie odpowiedzialności. 

Masz kota lub psa? Nie zapominaj, że zwierzak w domu wymaga odpowiedzialności. Przemyśl, czy dostosujesz się do potrzeb zwierzęcia

Kiedy już odpowiecie sobie na pytanie o to, czy pies czy kot dla dziecka i rodziny będzie lepszym towarzyszem, koniecznie przemyślcie też swoje możliwości, jeśli chodzi o zapewnienie zwierzęciu odpowiednich warunków do rozwoju i życia. Szczególnie ważne okazuje się to w przypadku dużych ras psów, które wymagają nie tylko odpowiedniego lokum, ale też mają większe potrzeby, jeśli chodzi o spacery, codzienną aktywność oraz karmę. Nawet najmniejszy pies lub kot potrzebują jednak właściwej pielęgnacji, uwagi ze strony opiekuna i poczucia bezpieczeństwa. 

Posiadanie zwierzątka wymaga odpowiednich przygotowań. Karma, miski, kuwety i artykuły do zabawy - co kupić?

To, jak będzie wyglądać wyprawka dla waszego zwierzaka, zależy od wielu czynników - gatunku, rasy, rozmiaru, wieku i ewentualnych schorzeń. Przed przygarnięciem psa lub kota ze schroniska lub zakupem z hodowli, tę kwestię najlepiej jest skonsultować z jego dotychczasowymi opiekunami. Wszystkie artykułu niezbędne dla czworonogów znajdziecie w sklepie https://hubun.pl/.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%