Zamknij

Edukacja online - optymalne rozwiązanie dla uczniów, rodziców i wszystkich, którym wciąż mało wiedzy!

12:43, 11.10.2021 | materiały partnera

Na rewolucję cyfrową nie musimy już czekać. Dokonuje się ona na naszych oczach, choć nie zawsze w okolicznościach, o których marzyliśmy. Faktem jest jednak, że pojawienie się pandemii tylko przyspieszyło proces, który i tak był w toku od co najmniej 10 lat. Dotyczy on stanowisk pracy - już niedługo nawet 1/3 może być wyłącznie online - ale też sposobów na naukę. I choć nauka online nie wszystkim kojarzy się dobrze po ostatnim roku, to głównie wynik nieprzemyślanej organizacji tej formy przekazywania wiedzy. Wystarczy dodać nieco innowacyjnych funkcjonalności, stworzyć serwisy, które łączą w sobie naukę i rozrywkę, a to wszystko opakować w nowoczesny, atrakcyjny graficznie interfejs. Dobra wiadomość brzmi: takie serwisy już istnieją i z powodzeniem zawojowują rynek usług edukacyjnych online. Jak to dokładnie działa? Czytaj dalej, ale nie wierz nam na słowo - samodzielnie wypróbuj ich możliwości!

Nauka kreatywna online - jedyny przyszłościowy kierunek

Nauka bez wątpienia może być przyjemna. Nawet więcej – powinna taka być. Na każdym z kolejnych etapów szkoły powinna stymulować intelekt ucznia, nie tłumiąc przy tym jego naturalnej kreatywności. Powinna też pozwolić uczniom i uczennicom na realizację własnych celów rozwojowych. Tylko takie podejście może zagwarantować rozwój elastyczności umysłowej, jednego z najważniejszych wyznaczników sukcesu na rynku pracy przyszłości. Na poparcie tych tez mamy już ogromny wachlarz danych, czerpanych z rygorystycznie prowadzonych badań psychologów, teoretyków nauczania i futurystów.

To tyle, jeśli chodzi o teorię. Ale prawie na pewno czytasz te stwierdzenia, a na Twojej twarzy pojawia się grymas. „Ładnie to brzmi, ale...”. I to jak najbardziej zrozumiała reakcja! Jeśli ciągle się uczysz, nie możesz nie zauważyć rażącej różnicy pomiędzy teorią a rzeczywistością. Idziemy o zakład, że spora część lekcji czy zajęć kojarzy Ci się raczej z szeregiem bezsensownych zadań i długimi godzinami wkuwania. Dodajmy do tego klasówki, sprawdziany i testy, które nie prowadzą do niczego - poza dodatkowym stresem i niechęcią do nauki. Brzmi znajomo? Brzmi podwójnie znajomo, jeśli czytasz to jako rodzic, który właśnie ma za sobą drugi rok niestabilności ekonomicznej i nieprzewidywalnych konsekwencji, jakie przyniosła nauka w domu podczas pandemii. Teraz pytanie - co dalej? Na szczęście możemy powiedzieć, że dalej będzie już tylko lepiej! Zagwarantują to elastyczne, dostosowane do wymagań uczniów serwisy online, uczące przez gry, zabawę i przyjazną rywalizację.

Bez względu na to, czy się uczysz, czy pomagasz w nauce członkom rodziny, musisz zaakceptować, że na krajowy system edukacji nie masz wpływu. Nie trać na to energii – będzie Ci ona potrzebna na inne wyzwania. Dobra wiadomość brzmi: sfera, w której masz wpływ na to, jak, kiedy, i od kogo czerpać wiedzę, jest obecnie ogromna! Gdybyśmy mogli wybierać, nikt z nas nie życzyłby sobie przeskoku technologicznego w warunkach pandemii, w atmosferze lęku i niepewności. Ale pozytywna strona tych wydarzeń to między innymi fakt, że ten przeskok się dokonał. Jesteśmy w środku transformacji tego, jak wygląda nauka – i to nauka online! Poniżej przedstawiamy 3 najbardziej obiecujące serwisy, które ją obecnie oferują.

Ortografia przez grywalizację – koniec z nudą, czas na zabawę!

Kiedy „u” zwykłe, a gdzie „ó” z kreską? „Rz” czy samo „ż”? „Om”, a może „ą”? Polska ortografia od dawna bywa zmorą nie tylko dla uczniów. Nad jej zawiłościami załamują ręce również eksperci od języka polskiego! Nie wspominajmy już nawet o interpunkcji – tu nawet profesorowie potrafią się nieźle pomylić. A jednak bez płynnej znajomości ortografii czeka Cię więcej problemów, niż tylko słaba ocena na klasówce. Umiejętność poprawnego posługiwania się rodzimym językiem to podstawa w kontaktach biznesowych i budowaniu profesjonalnego wizerunku w przyszłości. W czasach, gdy tak wiele stanowisk pracy przenosi się na stałe do Internetu, to, jak piszesz, wystawi świadectwo Twojemu profesjonalizmowi.

Ale co zrobić, jeśli nauka ortografii poprzez wkuwanie regułek nie działa, a szkolne dyktanda są tak stresujące? Centrum edukacyjne Edu Games S. A. znalazło skuteczne rozwiązanie tego problemu. Połączone wysiłki lingwistów, edukatorów i web deweloperów zaowocowały stworzeniem unikatowej propozycji, jaką jest portal dyktanda.pl. Niech skromna nazwa domeny Cię nie zwiedzie! Dyktanda.pl to obecnie największy gracz na rynku usług edukacyjnych związanych z nauką ojczystego języka. Każdego dnia przybywają tam nowi użytkownicy, a dotychczasowi wracają, by zmierzyć się z fascynującymi wyzwaniami. Myślisz, że to pewnie przesada – bo jak niby dyktanda mogą stać się interesujące? Sekretem jest grywalizacja, czyli zamiana męczących zadań na ciekawe, nietypowe wyzwania, w trakcie których nie tylko sprawdzasz swoją znajomość ortografii, ale też ścigasz się z innymi uczestnikami.

To niemal jak gra komputerowa, ale taka, która zrobi z Ciebie prymusa, jednocześnie dając uczucie satysfakcji, gdy znajdziesz się najwyżej w rankingu. Portal dyktanda.pl umożliwia pisanie wypracowań i dyktand dostosowanych do wybranego etapu edukacji. Każdy znajdzie tam coś dla siebie – od pierwszoklasistów, którzy dopiero szukają drogi przez labirynt ortografii, po dorosłych, którym przyda się nieco powtórki. Twórcy portalu dyktanda.pl pomyśleli też o funkcjonalności, jaką jest dodawanie własnych dyktand lub wypracowań. To gwarancja, że na stronie nieustannie będą pojawiały się nowe, interesujące treści, a użytkownicy nie odczują rutyny. Rodziców, którzy obawiają się, że nawet tak szeroka oferta nie zachęci ich dzieci do nauki ortografii, uspokajamy: pozostają jeszcze konkursy! Na dyktanda.pl regularnie organizowane są wyzwania ortograficzne, a najnowsze z nich, konkurs zorganizowany na Święto Niepodległości, to okazja, by wygrać i jednocześnie pomagać. Uzyskane w ten sposób środki będzie można przekazać na szczytny cel, co dla współczesnej, zaangażowanej społecznie młodzieży może być niebagatelną motywacją.

Matematyka - przedmiot, który budzi grozę? Nie, to drzwi do kariery!

Jeśli lubisz matematykę, a równania i funkcje to Twój żywioł, gratulacje! Większość z nas jednak - i uczniów, i studentów, i rodziców - myśli o niej w znacznie mniej różowych barwach. Nie świadczy to bynajmniej o tym, że matematyka musi być trudna, skomplikowana i oderwana od rzeczywistości. Takie wrażenia na temat Królowej Nauk wynosimy ze szkoły, czego powodem jest mało angażujący, monotonny sposób przekazywania tej niesamowitej wiedzy. A że w szkole spędzamy w niej okres życia, w którym najszybciej kształtują się połączenia neuronowe w mózgu, trudno się dziwić, że potem staramy się stronić od nadmiaru matematyki. To także Twoja historia? Rzucamy Ci wyzwanie - zarejestruj się na międzynarodowym serwisie mathemathics.live, sprawdź, jakie opcje oferuje, i pomyśl jeszcze raz. Portal ten powstał specjalnie po to, by odczarować naukę matematyki i sprawić, że kolejne pokolenia uczniów będą z przyjemnością siadały do rozwiązywania zadań.

Na mathematics.live nie uczysz się przez mozolne zapamiętywanie równań czy przepisywanie funkcji, których w rzeczywistości nie rozumiesz. To portal interaktywny w najlepszym znaczeniu tego słowa. Mamy tu ćwiczenia podzielone według stopnia trudności, uszeregowane tak, by każdy uczeń z łatwością odnalazł to, czego akurat potrzebuje. Pojawią się też różnego typu konkursy i wyzwania, które pozwolą Ci się zmierzyć z innymi adeptami wiedzy matematycznej. Ale sama rywalizacja nie zawsze wystarczy, jeśli masz przed sobą naukę czegoś, co do tej pory sprawiało Ci problem. Twórcy portalu mathemathics.live wiedzą to doskonale, dlatego zadbali też o dodatkowe źródła motywacji. Który gamer zrezygnuje z możliwości wygrania najnowszej konsoli? Przyjrzyj się temu zadaniu: może i jest niełatwe, ale co, jeśli w nagrodę masz szansę na fantastyczny smartfon nowej generacji. Te i inne nagrody oraz masa dodatkowych atrakcji czekają na każdego, kto pozwoli sobie na odważne wkroczenie w świat matematyki w wersji online.

Kreatywne korepetycje – szansa dla uczniów, rodziców i instruktorów

Bez względu na to, czy jesteś mistrzem danego przedmiotu, czy brakuje Ci nieco do tego poziomu, dobre korepetycje zawsze poszerzają horyzonty. Jeszcze do niedawna korepetycje wydawały się wielu osobom przykrą koniecznością. To było coś, po co rodzice i uczniowie sięgali, kiedy zbliżała się matura albo przedmiot wydawał się nie do pokonania własnymi siłami. Ale w dobie korepetycji online to już przeszłość! Teraz dostęp do najlepszych edukatorów bez wychodzenia z domu to kwestia kilku kliknięć, a granica pomiędzy nauką a ekscytującą przygodą ulega zatarciu. Ta rewolucja stała się faktem dzięki tutors.live, międzynarodowemu portalowi zrzeszającemu instruktorów ze wszelkich możliwych dziedzin.

Ten intuicyjny w obsłudze serwis pozwala uczniom na swobodny wybór nauczyciela, którego styl prowadzenia korepetycji będzie im odpowiadał. Co więcej, każdy z zarejestrowanych w serwisie tutorów otrzymuje regularne oceny od użytkowników, którzy korzystali już z jego usług. To sprawia, że nie musisz wierzyć reklamom i kupować kota w worku, jak w przypadku tradycyjnych korepetycji. Rodzice, którzy zdecydują się poszukać tam odpowiedniego instruktora dla dzieci, mogą mieć pewność, że dobrze zainwestują pieniądze, a czas poświęcony na naukę nie zostanie zmarnowany. Wiedza w przystępnej formie jest tu na wyciągnięcie ręki, co gwarantuje także precyzyjnie działająca wyszukiwarka tutors.live. Nie ma potrzeby przeszukiwania długiej listy instruktorów dla poszczególnych przedmiotów – wystarczy ustawić oczekiwane parametry wyszukiwania, i gotowe!

Na uwagę zasługuje też elastyczność usług dostępnych w ramach serwisu tutors.live - mamy tu i naukę przez Internet, i osobiste korepetycje. Jeśli nauka online jest tym, co sprawdza się u ciebie najlepiej, bez problemu umówisz się tu na korepetycje u doświadczonych instruktorów z całego świata. Marzysz o zgłębieniu tajników portugalskiego, chińskiego czy niemieckiego, ale szkoły językowe w Twojej okolicy Cię rozczarowują? Na tutors.live spotkasz się z native speakerem, który pozwoli opanować Ci język w ekspresowym tempie, przy okazji zapoznając Cię z kulturą swojego kraju. Ale ten serwis to też niezwykła okazja na rozwinięcie własnego biznesu online, jeśli jesteś instruktorem lub edukatorem i czujesz, że pomoc w nauce innym to Twoje powołanie. Dzięki pracy w ramach portalu możesz z łatwością znajdować klientów (a jeśli będziesz popularny, to oni znajdą Ciebie!). Nie musisz też przejmować się infrastrukturą i innymi formalnościami - wszystko rozwiąże za Ciebie serwis.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%