Zamknij

Ekokredyt - na jakie cele można go przeznaczyć?

13:20, 14.07.2021 | materiały partnera

Brak pieniędzy na dodatkowe wydatki jest problemem, który spotyka bardzo wiele osób. W takich przypadkach wsparcia finansowego można szukać zarówno wśród banków, jak i prywatnych firm. W ofertach kredytodawców spotkać się można z bardzo ciekawą usługą, jaką jest Ekokredyt. Czym różni się on od innych rodzajów wsparcia finansowego?

Czym jest Ekokredyt?

Aktualnie państwo nakierowuje swoje działania na ekologiczne rozwiązania. Jest to efekt postępujących zmian klimatycznych oraz ich wyraźnego wpływu na codzienne funkcjonowanie człowieka. Państwo dofinansowuje wiele przedsięwzięć związanych, na przykład z fotowoltaiką. Osoby budujące domy, mogą na przykład starać się o dofinansowanie, które oferuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Na podobne kroki zdecydowało się również wiele firm prywatnych oraz banków. Placówki te wprowadziły do swoich usług ofertę kredytu ekologicznego. Istnieje, jednak kilka regulacji, które musi spełniać kredytobiorca, by móc skorzystać z niego skorzystać. Przede wszystkim Ekokredyt może być przeznaczony tylko na budowę nowoczesnego domu, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Kredyt ekologiczny ma wpływać na mniejsze zużywanie energii. Jest to warunek konieczny. Może wiązać się z zakupem instalacji odnawialnych źródeł energii oraz usług, takich jak:

  • wymiana kotła węglowego na gazowy;
  • zamontowanie paneli fotowoltaicznych;
  • zainstalowanie pompy ciepła;
  • zakup innych energooszczędnych urządzeń.

Jest to najkorzystniejsze rozwiązanie, jeżeli chcesz dokonać konkretnej inwestycji.  Uzyskanie Ekokredytu może poprzedzić przeprowadzenie wstępnego audytu energetycznego, w celu ocenienia zdolności kredytobiorcy. Kredyt ekologiczny jest opcją korzystniejszą niż wzięcie standardowego kredytu hipotecznego. Co ważne zwykle udziela go Gospodarczy Bank Spółdzielczy. Więcej o Ekokredycie przeczytać można na stronie http://recenzjepozyczek.pl/ekokredyt-na-czym-polega-i-czym-sie-rozni-od-pozostalych-kredytow/

Tradycyjny kredyt gotówkowy a kredyt ekologiczny

Tak jak w przypadku tradycyjnej pożyczki, aby uzyskać Ekokredyt, należy osiągać wymaganą przez instytucję zdolność kredytową. Podstawową różnicą w tych dwóch usługach jest przeznaczenie otrzymanej gotówki. Kredyt hipoteczny zapewnia pieniądze, które można w miarę  swobodnie rozdysponowywać. W ramach Ekokredytu muszą zostać one przeznaczone na konkretny zakup, który sprzyjał będzie ochronie środowiska. Budowa energooszczędnego domu, w ramach takiego kredytu jest rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej osób.

Jak Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wpływa na wielkość kredytu?

RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania to najprościej mówiąc, całkowity koszt kredytu ponoszony przez klienta. Jest to bardzo ważny wskaźnik, który wpływa na atrakcyjność pożyczki. Składają się na niego koszty związane z wysokością oprocentowania, prowizją pobieraną przez firmę, ubezpieczeniem kredytu oraz wszelkimi innymi niezbędnymi opłatami. RRSO jest wskaźnikiem, uwzględniającym wysokość kredytowanych kosztów. Pozwala on kredytobiorcy ocenić atrakcyjność ofert. Należy, jednak pamiętać, by zawsze porównywać ten sam okres kredytowania oraz identyczną kwotę. Oprocentowanie Ekokredytu zwykle powinno być niższe niż w przypadku zwykłego kredytu.

Całkowita kwota kredytu- jak znaleźć najlepszą ofertę?

Całkowita kwota kredytu uzależniona jest od firmy, która udziela takiej pożyczki. Różnorodność dostępnych na rynku ofert wpływa na bardzo dużą konkurencyjność. Jak znaleźć najatrakcyjniejszy kredyt? Najlepiej skorzystać z porównywarki dostępnej na stronie recenzjepozyczek.pl. Dzięki niej w łatwy sposób można zapoznać się z warunkami umowy kredytu w różnych przedsiębiorstwach. Bez wychodzenia z domu można znaleźć ofertę dopasowaną do indywidualnych potrzeb klienta. Bozabankowe firmy bardzo często działają online, co sprzyja swobodnemu wybraniu pożyczki.

Ranking kredytów pozwala na dokładne zapoznanie się z kosztami kredytu. Wszystkie dostępne dane są aktualne. Wśród nich znaleźć można informacje o RRSO, czasie spłaty oraz wszystkich warunkach, które spełniać trzeba przy staraniu się o kredyt.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%