Zamknij

Pożyczki długoterminowe online - na czym to polega?

14:46, 30.06.2021 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Na rynku kredytowym istnieje wiele banków oraz firm pozabankowych, które oferują zarówno pożyczki krótkoterminowe jak i długoterminowe. Klient ma duży wybór w tej kwestii. Wszystko zależy od potrzeb i sumy jakiej w danym momencie potrzebujemy. Wygodnym sposobem na szybki przypływ brakujących środków są pożyczki online.

Pożyczka długoterminowa online

Pożyczki przez internet w przeszłości kojarzyły się głównie z krótkoterminową formą spłaty. Natomiast coraz częściej pojawiają się oferty z pożyczkami długoterminowym. To dobry pomysł, ponieważ klient nie jest ograniczany tylko do pożyczania małych kwot, ma większą swobodę wyboru. Dzięki temu, iż mamy możliwość rozłożenia spłaty zobowiązania nawet na kilka lat nie obciążamy budżetu domowego tak mocno jak w przypadku pożyczek krótkoterminowych. Wiele firm skłania się ku wymaganiom klienta i daje możliwość spłaty rat w dogodny sposób dla niego sposób czyli w ratach tygodniowych lub miesięcznych.

Cechy pożyczek długoterminowych

Co wyróżnia taki sposób pożyczania pieniędzy? Przede wszystkim pożyczki długoterminowe online są łatwiej dostępne, klient składa wniosek bez wychodzenia z domu. Może zrobić to w dowolnym momencie, np. w weekend, wieczorem, na wakacjach. Jeśli pożyczkodawca pozytywnie rozpatrzy wniosek klient nie musi jechać do siedziby firmy, wszystko załatwia online. Środki są wypłacane bezpośrednio na konto wskazane przez klienta. Jest mniej formalności niż w przypadku kredytów bankowych, tu wystarcza głównie dowód osobisty. Przewagą nad produktami bankowymi są uproszczone zasady przyznawania pożyczek. Wiele firm pozabankowych nie sprawdza skrupulatnie takich baz jak BIK i BIG, czyli nawet jeśli w przeszłości występowały problem w terminowej spłacie rat, jest duża szansa, że taką pożyczkę otrzymasz. Cechą, na którą warto zwrócić uwagę jest to, iż klient ma wybór na ile rat rozłoży zobowiązanie, firmy pożyczkowe oferują nawet kilkuletni harmonogram spłat pożyczek na raty online.

Koszty pożyczek pozabankowych

Koszty pożyczki długoterminowej online mogą przedstawiać się różnie, w zależności od tego z usługi jakiej firmy pozabankowej skorzysta klient. Zależą one także od długości trwania takiej pożyczki. Pamiętajmy jeśli rozkładamy spłatę na dłuższy okres, tym większy jest koszt pożyczki. Zmniejsza się jednak wysokość miesięcznej raty, co może mieć znaczący wpływ na kształt naszego budżetu domowego. Wybierając pożyczkę długoterminową online, powinniśmy postawić na balans pomiędzy długością pożyczki, a wysokością miesięcznego zobowiązania. Wtedy koszty i oprocentowanie pożyczki również będzie odpowiednio zbilansowane.

Gdzie złożyć wniosek online?

Klient może samodzielnie wyszukać jaka firma pozabankowa oferuje kwotę i okres spłaty jaki mu odpowiada. Ta metoda jest bardziej czasochłonna. Na rynku istnieją platformy pośredniczące, które mają w swojej ofercie od kilku do kilkunastu firm pożyczkowych online. Tu szybciej znajdziemy interesującą klienta ofertę. Wystarczy, że klient złoży jeden wniosek a wyszukiwarka znajdzie wszystkie pasujące parametrami pożyczki długoterminowe i przedstawi najlepszą możliwą propozycję. 

Sprawdź: Szybka pożyczka online z Saverium.pl

Bezpieczeństwo pożyczek online

Na pewno wiele osób chciałoby skorzystać z pożyczki długoterminowej online, ale boi się o bezpieczeństwo swoich danych osobowych. Zupełnie nie potrzebnie. Każda platforma pożyczkowa musi mieć zabezpieczenia aby nie narazić swoich klientów na wyciek wrażliwych informacji. Uwierzytelnienie jest przeprowadzane na kilka sposobów np. klient może być poproszony o wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Są to symboliczne kwoty głównie 1 grosz lub 1 złoty. Pożyczkodawca może też poprosić o rejestrację w aplikacji poprzez bankowość mobilną. W ten sposób pożyczkodawca sprawdza także zdolność kredytową klienta. Wszystko po to aby klient czuł się bezpiecznie, a jego dane osobowe i inne wrażliwe informacje były odpowiednio szyfrowane.

Pożyczki długoterminowe są świetną alternatywą dla kredytów bankowych. Są równie bezpieczne i stosunkowo łatwo dostępne. Klient może otrzymać kwotę nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych bez wychodzenia z domu. Rozważając pożyczkę online, warto wziąć pod uwagę ten rodzaj zobowiązania.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%