Zamknij

Nowość na rynku oczyszczaczy powietrza

14:52, 26.02.2021 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak uchronić się przed szkodliwymi bakteriami i wirusami znajdującymi się w powietrzu? Jak sprawić, aby to czym oddychamy było pozbawione wszelkich zanieczyszczeń? Z pomocą przychodzą nam oczyszczacze powietrza. Filtry skutecznie czyszczą zanieczyszczone powietrze, lecz aby całkowicie pozbyć się bakterii i wirusów należy zwrócić uwagę czy urządzenie zostało dodatkowo wyposażone w generator jonów. Jego działanie polega na wytwarzaniu ujemnych jonów, które po zetknięciu się z patogenami, niszczą ich strukturę i unieszkodliwiają je. Dzięki temu powietrze w Twoim otoczeniu będzie wolne od wirusów, bakterii, alergenów czy zarodników pleśni.

Idealnym wyborem do zwalczania wirusów oraz bakterii są oczyszczacze Toshiba, które dodatkowo zostały wyposażone w funkcję jonizacji powietrza.

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X33XPL

Model CAF-X83XPL jest jednym z większych oczyszczaczy marki Toshiba. Dzięki wydajności na poziomie 500 m³/h, sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 65 m². Pięciowarstwowy filtr oczyszcza powietrze z wszelkich, najdrobniejszych zanieczyszczeń. Tak jak we wszystkich pozostałych modelach, Toshiba CAF-X83XPL został wyposażony dodatkowo w generator jonów, dzięki któremu walka z wirusami jest jeszcze bardziej skuteczna. Tryb nocny umożliwia obniżenie poziomu hałasu do 22 dB. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w timer, wskaźnik wymiany filtra oraz wskaźnik konserwacji filtra.

Wielostopniowa filtracja powietrza

W oczyszczaczu Toshiba CAF-X83XPL wykorzystano jeden wkład filtracyjny, który składa się z aż pięciu warstw:

1. Filtr wstępny - stanowi pierwszą warstwę. Jego zadaniem jest wyłapywanie większych zanieczyszczeń, takich jak: pyłki kurzu, sierść czy włosy.

2. Warstwa PET - przechwytuje aerozole atmosferyczne, czyli pyły zawieszone o średnicy nie większej niż 2,5μm.

3. Warstwa węgla aktywnego neutralizuje nieprzyjemne zapachy oraz usuwa zanieczyszczenia gazowe.

4. Przedostatnią warstwę stanowi główny filtr HEPA, który usuwa wszelkie zanieczyszczenia, wirusy, bakterie, roztocza, alergeny oraz szkodliwie składniki smogu (pyły zawieszone PM10 i PM2.5).

5. Na ostatnim miejscu ponownie umieszczono warstwę PET, która swoim działaniem przedłuża żywotność całego filtra.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem

Oczyszczacz Toshiba został wyposażony w plazmowy generator jonów. Jest to doskonałe dopełnienie, które wraz z pracą filtrów gwarantuje skuteczne oczyszczanie powietrza. Generator wytwarza, a następnie wypuszcza do otoczenia ujemnie naładowane jony, które niszczą wszelkie wirusy, bakterie, alergeny czy zarodniki pleśni. Ujemnie naładowane jony mają także wpływ na poprawę koncentracji oraz ogólnego samopoczucia.

Funkcjonalne urządzenie

Wszystkie najistotniejsze informacje pokazywane są na wyświetlaczu urządzenia. Znajduje się na nim dokładna wartość stężenia pyłu PM2.5, informacja o wybranym trybie pracy czy włączonej jonizacji. Na wlocie oraz wylocie urządzenia zostały umieszczone czujniki, które kontrolują poziom pyłów PM2.5 i PM10 oraz obecnych w powietrzu gazów. Toshiba CAF-X83XPL działa w trybie automatycznym, dzięki któremu oczyszczacz sam dostosowuje optymalne ustawienia do aktualnych warunków występujących w pomieszczeniu. Dodatkowo sensor światła wyczuje kiedy zrobi się ciemno i wtedy automatycznie przejdzie w tryb nocny. W trybie manualnym możemy wybrać jedną z trzech prędkości - niską, średnią i wysoką. Ponadto w trybie nocnym głośność pracy zmniejszy się do 22 dB.

Podsumowanie - Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X83XPL

Oczyszczacze Toshiba to produkty charakteryzujące się wysoką jakością oczyszczenia. Model CAF-X83XPL sprawdzi się idealnie do pomieszczeń o powierzchni do 65 m². Filtr wielowarstwowy w połączeniu z funkcją jonizacji, oczyści powietrze z wszelkich najdrobniejszych zanieczyszczeń oraz zwalczy wirusy i bakterie.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%