Zamknij

Napędy do bram przesuwnych i skrzydłowych - zalety

08:41, 08.12.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:42, 08.12.2020

To zdecydowanie przyjemny widok i cudowne uczucie, gdy podczas ulewnego deszczu nasza brama sama się przed nami otwiera, a my bezpiecznie i sucho dostajemy się do naszego domu lub garażu. Takie komfortowe rozwiązanie możliwe jest, gdy zastosujemy napędy do bram przesuwnych czy napęd do bramy skrzydłowej. Szybko i płynnie wjedziemy na swoją posesję przy pomocy małego pilota.

Tak bezpiecznie jeszcze nigdy nie było

To jest zdecydowany fakt i bardzo duża zaleta wszystkich bram automatycznych. Nasza posesja staje się twierdzą trudną do pokonania dla pierwszego lepszego intruza. O ile zwykłą bramę wystarczy otworzyć, tak brama z napędem jest już znacznie trudniejsza do sforsowania. Zyskujemy więc dodatkowe zabezpieczenie przed niepożądanymi osobami, a także chronimy na przykład nasze dzieci od wewnątrz przed niekontrolowanym wyjściem na ruchliwą ulicę. Znacznie bezpieczniejsi jesteśmy również my sami. Gdy wracamy po zmroku lub nawet w środku nocy, nie musimy obawiać się wysiadania z samochodu w być może nie do końca bezpiecznej okolicy. Napędy do bram przesuwnych otwierają się i zamykają po uruchomieniu pilota w najbardziej pożądanym dla nas momencie. Niektóre modele jak
FAAC 740 posiadają dodatkowe funkcje, które zapewniają jeszcze większe bezpieczeństwo jak otwarcie częściowe dla pieszych.

Rodzaje bram a rodzaje napędów

Dzisiejsze nowoczesne rozwiązania pozwalają na zamontowanie napędu do każdego rodzaju bramy. Może więc być to napęd do bramy skrzydłowej jak i napędy do bram przesuwnych. Trzeba tylko dobrać je odpowiednio parametrami, aby działały długo i niezawodnie. Warto zawsze w takich sytuacjach skorzystać z profesjonalnej porady, dzięki temu unikniemy dodatkowych kosztów lub ewentualnych awarii.
W bramach przesuwnych siłowniki najczęściej pracują na kołach zębatych, ale te skrzydłowe na przykład na siłownikach z napędem śrubowym. Przed zakupem warto zasięgnąć opinii lub porady w tej kwestii.

Piloty i synchronizacja

Napęd do bramy skrzydłowej jak FAAC 740 w komplecie posiada pilot, który nie musi być skierowany podczas włączania bezpośrednio w stronę centrali sterującej, ponieważ antena może odebrać sygnał z pilota nawet z odległości ponad 200 metrów. Dzięki temu bramę możemy dla siebie otworzyć jeszcze w drodze. Nowoczesne rozwiązania pozwalają także na zsynchronizowanie napędu bramy wraz z innymi urządzeniami jak oświetlenie. Włączając więc pilot w celu otwarcia bramy równocześnie może zapalać się światło na naszej posesji lub w garażu. Jest to zdecydowana zaleta, bo wszyscy dobrze wiemy, jak niekomfortowe bywa chodzenie w całkowitej ciemności.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%