Zamknij

Co warto wiedzieć o wkładzie kominkowym?

10:30, 19.11.2019 | materiały partnera

Kominek domowy już nie jest ekskluzywnym urządzeniem. Stać na niego coraz więcej osób, przez to częściej pojawia się w naszych domostwach. Daje niesamowicie więcej zalet, przy minimalnych wadach. Jednym z ważniejszym elementów kominka domowego jest jego wkład. Co warto wiedzieć o wkładzie kominkowym i jak odpowiedniego wybrać najlepsze rozwiązanie?

Zanim zdecydujesz się na kominek

Planowanie kominka domowego warto rozpocząć już na etapie realizacji projektu nowego domu. Jeżeli planujesz kominek w swoim aktualnym domu – nic straconego. Do dyspozycji mamy wiele różnych rozwiązań, dzięki czemu montaż kominka jest możliwy praktycznie w każdych warunkach. Jednak na samym początku warto pomyśleć nad rodzajem kominka i jego główną funkcją. Jeżeli będzie to kominek estetyczny – wówczas warto zdecydować się na kominek z wkładem stalowym lub kominek tradycyjny – otwarty. Jeżeli natomiast decydujemy się na kominek głównie ze względu jego możliwości grzewczych to wówczas najlepszym rozwiązaniem może okazać się kominek z wkładem żeliwnym lub kominek akumulacyjny. Wybór zależy tak naprawdę od nas, dlatego warto zawczasu przemyśleć ten aspekt. Warto zapytać o te kwestii specjalistów z kominki Katowice.

Główne funkcje wkładu

Wkład kominkowy ma przede wszystkim dobrze grzać. Dlatego warto zdecydować się na kominek grzewczy konwekcyjny. Wówczas ciepło będzie transportowane po całym domu, a my będziemy mogli skutecznie zrelaksować się przy cieple produkowanym przez nasz kominek. Potrzebujesz dodatkowego źródła ciepłej wody użytkowej w domu? Nic trudnego. Świetnym rozwiązaniem okazuje się tutaj być kominek z płaszczem wodnym. Wówczas będziemy mogli cieszyć się ciepłą wodą bez względu na sytuację. Pamiętaj, że takie rozwiązania technologiczne wymagają konkretnych warunków. Nie wszędzie ich montaż będzie możliwy, dlatego zanim zdecydujesz się na odpowiednie rozwiązanie – doradź się u specjalisty!

Wkłady kominka domowego – jak już wcześniej wspominaliśmy – mogą mieć również funckję ozdobną. Do dyspozycji mamy całą masę przeróżnych rodzai wkładów kominkowych. Jedne są bardziej estetyczne – drugie mniej. Dlatego jeżeli decydujesz się już na takie rozwiązanie to sprawdź wszelkie możliwe opcje, aby dobrać wkład pasujący do Twojej aranżacji mieszkania.

Parametry wkładu kominkowego

Każdy wkład kominkowy ma swoje konkretne parametry techniczne. Głównie dzielimy je na sprawność i moc grzewczą. Odpowiednio dobrana moc grzewcza będzie niezwykle skuteczna w ogrzewaniu domu czy pomieszczenia. Zbyt duża dobrana wartość będzie powodowała przegrzewanie się kominka, a co za tym idzie – skracała jego żywotność. Natomiast zbyt mała wartość grzewcza nie będzie dla nas satysfakcjonująca pod względem uzyskanego ciepła.

Jeżeli chodzi o wkład kominkowy to mamy do wyboru również różne wersje pod względem przeszkleń. Do dyspozycji mamy jedną szybkę, dwie, a nawet trzy strony przeszkleń. Różne są również sposoby otwierania samych drzwiczek kominka. Mogą otwierać się zarówno do góry, jak i frontalnie. Przemyśl dokładnie wybór kominka domowego!

REKLAMA
(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone