Zamknij

3 dowody na to, że roboty spawalnicze to dobra inwestycja

15:09, 07.11.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:32, 08.11.2019

Robotyzacja i mechanizacja procesów produkcyjnych przebiega już od wielu lat. Roboty są szybsze i dokładniejsze od człowieka, mogą pracować bez odpoczynku i w warunkach, które dla ludzkiego organizmu są szkodliwe. To jednak nie jedyne korzyści z inwestycji w przemysłowe roboty spawalnicze.

  1. Precyzyjne roboty spawalnicze
  2. Inwestycja, która szybko się zwraca
  3. Roboty spawalnicze chronią człowieka

Spawanie to dziedzina, w której bardzo szybko zaczęto wykorzystywać specjalistyczne roboty. Sam proces spawania - częściowo szkodliwy i niebezpieczny dla człowieka, dla robota jest zadaniem niezwykle prostym. Profesjonalne maszyny spawalnicze są wykorzystywane na szeroką skalę w przemyśle ciężkim, czyli wszędzie tam, gdzie łączenie poszczególnych elementów musi być trwałe, solidne i odporne na duże obciążenia.

Precyzyjne roboty spawalnicze

Podstawową zaletą stosowania robotów spawalniczych jest ogromna precyzja ich działania. Tworzone spoiny są niemal idealne, a co ważne, powstają szybko i zwykle bezproblemowo. Dzięki tak wysokiemu poziomowi dokładności można zwiększyć jakość wytwarzanych wyrobów, ich powtarzalność - jeśli ta jest pożądana, a co za tym idzie również wydajność całego procesu produkcyjnego. Tę samą ilość produktów można zrobić w znacznie krótszym czasie bez utraty ich jakości, zatem następuje duże przyspieszenie pracy, które przekłada się na zwiększenie możliwości przedsiębiorstwa i wyższy zysk.

Inwestycja, która szybko się zwraca

Roboty spawalnicze

https://www.astor.com.pl/rozwiazania/systemy-zrobotyzowane/zrobotyzowane-spawanie.html to skomplikowane i zaawansowane technologicznie maszyny, dlatego inwestycja w nie jest dużym wydatkiem dla firmy. Jednak koszty zakupu bardzo szybko się zwracają, nie tylko dzięki zwiększeniu możliwości produkcyjnych, ale również ze względu na ograniczenie innych wydatków. Zrobotyzowane spawanie pozwala na optymalizację wykorzystania materiałów spawalniczych, a także przestrzeni roboczej - stanowisko do pracy dla maszyny zwykle jest znacznie mniejsze niż stanowiska pracy ludzi. Zakup opłaca się też pod względem czysto ekonomicznym - robot jest tańszy w utrzymaniu niż zespół spawaczy, a nakład inwestycyjny jest kosztem uzyskania przychodu (amortyzacja lub rata leasingowa).

Roboty spawalnicze chronią człowieka

Spawanie jest procesem bardzo wymagającym dla ludzkiego organizmu. Roboty mogą pracować tam, gdzie człowiekowi nie pozwalają na to warunki, a więc znacznie poprawia się bezpieczeństwo pracy w firmie. Dzięki robotom spawalniczym pracownicy nie są narażeni na wykonywanie niebezpiecznych dla ich zdrowia, a nawet życia, zadań.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%