Zamknij

Dobry monitoring GPS, czyli jaki? Sprawdź

14:29, 27.11.2018 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Nowoczesny monitoring GPS to rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa grupa właścicieli pojazdów. Wbrew pozorom sprawdza się nie tylko jako narzędzie do profesjonalnego zarządzania flotą, ale także w zabezpieczaniu samochodów prywatnych. Rozważasz inwestycję w ten system? Zobacz, na co zwrócić uwagę.

Wraz z rosnącym popytem na systemy monitorowania pojazdów wzrasta również liczba firm, które oferują to rozwiązanie. Jak zatem wybrać najlepszą opcję? Cena – choć ważna – nie powinna być jedynym czynnikiem, który wpłynie na Twoją decyzję.

Dopasuj monitoring do swoich potrzeb

Potrzebny jest Ci system szyty na miarę. Choć fraza ta brzmi jak wytarty slogan, a sprzedawcy powtarzają ją niczym mantrę, kryje się pod nią naprawdę ważna cecha, którą powinien się wyróżniać dobry system monitorowania pojazdów – taki, który zaoferuje wszystkie niezbędne funkcje, ale nie będzie jednocześnie zbyt skomplikowany ani kosztowny.

Przykładowo jeśli chcesz wyposażyć w monitoring GPS samochód prywatny, najistotniejsze z Twojej perspektywy będą funkcje dotyczące zabezpieczenia przed kradzieżą. Nie będą Ci za to potrzebne moduły związane z kontrolą i rozliczaniem zużycia paliwa, monitoringiem czasu pracy pojazdu i tym podobne udogodnienia. Jeżeli jednak monitoring ma być narzędziem do zarządzania flotą, powinien umożliwiać m.in. kontrolę i planowanie pracy kierowców, analizowanie przebytych tras, tworzenie korytarzy przelotowych i sprzężenie z systemem obsługi klientów.

Liczy się jakość – zarówno technologii, jak i montażu

Aby monitoring działał niezawodnie, musi:

• składać się z markowych komponentów wysokiej jakości – takich, które dostarczą precyzyjnych danych o położeniu oraz innych parametrach;

• zostać dokładnie zamontowany – tak, by nie uległ awarii;

• być pod stałym nadzorem obsługującej go firmy – aby możliwa była sprawna reakcja na ewentualne nieprawidłowości jego działania.

Wygoda obsługi to podstawa

Istotne jest, abyś mógł z łatwością zarządzać systemem monitoringu, by:

• wygodnie sprawdzać położenie pojazdu i przebyte przez niego trasy;

• zyskać dostęp do danych „historycznych”, które pozwolą odtworzyć sposób poruszania się pojazdu i parametry jazdy;

• swobodnie zarządzać flotą – np. przez monitorowanie nawet wielu pojazdów w ramach jednego, intuicyjnego i funkcjonalnego panelu.

Dlatego tak ważną rolę odgrywa oprogramowanie, które idzie w parze z fizycznym nadajnikiem GPS montowanym w aucie. Panel kontroli powinien być dla Ciebie dostępny zdalnie – zarówno za pośrednictwem komputera, jak i urządzenia mobilnego.

Kompleksowe wsparcie agencji ochrony

Myśląc o aspekcie zabezpieczenia przed kradzieżą, warto pamiętać, że nowoczesny system monitorowania pojazdów powinien być obsługiwany przez doświadczoną firmę z branży security, np. Konsalnet. Daje to gwarancję, że gdy dojdzie do próby włamania do samochodu lub do jego odholowania, grupa interwencyjna zareaguje błyskawicznie. Co więcej, zaawansowane systemy GPS są wzbogacone o moduł radiowej lokalizacji, który pozwala na namierzenie skradzionego auta, nawet gdy sygnał GSM zostanie wytłumiony.

Jeśli chcesz lepiej poznać wszystkie funkcje, które oferuje system monitoringu GPS, i wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie, skontaktuj się ze specjalistami. Pomogą Ci oni skonfigurować optymalną wersję.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop