Zamknij

Czy Polacy mogą korzystać z pożyczek pozabankowych za granicą?

13:56, 14.02.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej oraz otwarcie zagranicznych rynków pracy na pracowników znad Wisły spowodowało masową emigrację zarobkową. Polacy pracują we wszystkich krajach Europy Zachodniej, dlatego coraz więcej rodaków zastanawia się, gdzie może pożyczyć pieniądze na mniejsze lub większe wydatki. Czy Polacy mogą sięgać po pożyczki pozabankowe, jeżeli przebywają za granicą?

Pożyczaj w walucie, w której zarabiasz

Polacy mogą mieć trudności z pożyczeniem pieniędzy w polskim banku, jeżeli zarabiają poza granicami kraju. Zwykle na udzielenie im pożyczki zgadzają się wyłącznie firmy pożyczkowe, oferujące chwilówki i pożyczki ratalne bez zaświadczeń. Niestety, wysokość takich pożyczek w Polsce jest niższa niż za granicą. Stąd, mogą pojawić się problemy z uzyskaniem na przykład kilkudziesięciu tysięcy złotych na zakup mieszkania w niedużej miejscowości, czy też na większy remont domu. Ekonomiści zalecają, by pożyczać pieniądze w walucie, w której się zarabia, dlatego Polscy zatrudnieni w Norwegii powinni zainteresować się ofertą smålån.

Smålån porównuje pożyczki pozabankowe z różnych firm, dzięki czemu w ciągu kilku minut można znaleźć atrakcyjną ofertę pożyczki. W Norwegii można pożyczyć o wiele więcej niż w Polsce, o czym można przeczytać na http://www.dziennikwschodni.pl/artykuly-sponsorowane/potrzebujesz-pieniedzy-mozesz-pozyczyc-je-za-granica,n,1000213096.html. Skandynawski kraj ma bowiem rozbudowaną ofertę pożyczek na kwoty nawet do 500 tysięcy koron.

Prosta weryfikacja i szybka decyzja pożyczkowa

Atutem pożyczek pozabankowych w Norwegii jest nieskomplikowana weryfikacja wnioskodawcy. Osoba wnioskująca o daną kwotę nie musi przedstawiać licznych zaświadczeń ani wskazywać, na jaki cel przeznaczy gotówkę. Pieniądze mogą być wydane zarówno w Norwegii, jak i w Polsce. Ponadto firma pożyczkowa podejmuje szybką decyzję pożyczkową. W przypadku kredytów w polskich bankach, na decyzję kredytową czeka się nawet kilka tygodni, podczas gdy w firmie pożyczkowej w Norwegii, odpowiedź dostaje się często tego samego dnia, w którym złożyło się wniosek. Jest to szczególnie ważne dla osób, którym zależy na czasie, gdyż potrzebują gotówki na pilne, nieprzewidziane wydatki.

Co ważne, z pożyczek pozabankowych w Norwegii mogą korzystać także Polacy na stałe zamieszkujący i pracujący w kraju. Powinni jednak pamiętać, że spłata pożyczki odbywa się w koronach, co oznacza konieczność zakupu obcej waluty przed uregulowaniem kolejnej raty.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz