Zamknij

Wyjeżdżasz na wakacje samochodem? O tym musisz pamiętać!

09:46, 03.08.2022 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Nie da się ukryć, że sezon wakacyjny w pełni. Być może masz już zaplanowany kierunek podróży, a może dopiero to zadanie przed Tobą. Niewątpliwie wygodną opcją będzie wyjazd autem. Nie można wówczas zapomnieć o OC samochodu. Ubezpieczenia Jasło pomogą w załatwieniu tej sprawy!

Ubezpieczenie samochodu na wakacje

Każdy właściciel auta doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ubezpieczenie samochodu w zakresie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe. Roczną polisę należy zawrzeć najpóźniej w dzień rejestracji pojazdu. Warto jednak wspomnieć i uzmysłowić sobie, że stoi rozważyć także inne składowe tego ubezpieczenia, takie jak:

- AutoCasco, czyli wszystkie uszkodzenia, które dotyczą naszego auta. Mogą to być zarysowania, wgniecenia i inne szkody powstałe wskutek zdarzenia z kimś lub czymś. To także szkody dotyczące szkła oraz kradzieży.

- Szyba - warto ubezpieczyć dodatkowo, dlatego że wtedy nie będziemy naruszali wypracowanych zniżek AC. Może to być wymiana na nową w wyniku odprysku kamienia lub stłuczenia w wyniku stłuczki.

- NNW pasażerów i kierowcy. Działa nie tylko w czasie jazdy autem, ale obejmuje także wiele zdarzeń pośrednio z nim związanych. Jeśli doznasz uszczerbku na zdrowiu w czasie drogi do i z tankowania paliwa, czy w trakcie wymiany żarówki, ubezpieczyciel także wypłaci odszkodowanie.

- Assistance Polska, Europa lub Świat. Zazwyczaj w podstawie do OC i AC znajduje się jakiś limit holowanie, czy dowozu paliwa. Ubezpieczenie na wakacje za granicą powinno być jednak w jak najlepszej dostępności dla klienta.

Ubezpieczenie na wakacje za granicą

Istnieją Towarzystwa Ubezpieczeniowe, w których ubezpieczenie samochodu na wakacje, a dokładnie szerszą ochronę Assistance możesz wykupić na czas wypoczynku. Szczególnie przyda się wtedy zwiększone holowanie, możliwość otrzymania samochodu zastępczego, czy dowóz brakującego paliwa. Wykup ubezpieczenie na wakacje za granicą w takim limicie holowania, żeby starczył on na dostarczenie samochodu do miejsca zamieszkania.

Ubezpieczenie na wakacje za granicą warto wykupić nie tylko dla pojazdu, ale i dla siebie. Należy zwrócić uwagę na to, by obejmowało ono koszty leczenia w przypadku potrzeby skorzystania z porady lekarza, czy leczenia ambulatoryjnego. Nie można zapomnieć także o NNW, czy OC w życiu prywatnym, czyli szkodach nieumyślnie wyrządzonym osobom trzecim.

Ubezpieczenie samochodu na wakacje to odpowiedzialne zadanie. By o niczym nie zapomnieć i wyjaśnić wszystkie niuanse, warto wybrać się do agenta ubezpieczeniowego, który rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%